„Обични жени“ со помош на шминка и нова облека заблескале како филмски диви – погледнете

Кармин

02/10/2020

14:57

1.762

Големина на фонт

а а а

Фотографката Емили Лондон се водела според мотото дека „убавината е во окото на набљудувачот“.

Таа фотографирала „обични“ жени кои што биле нашминкани и облечени во стилот на ѕвездите, а многумина се согласни дека изгледаат беспрекорно.

Убавината е во окото на набљудувачот, вели ирската писателка Маргарет Волф Хунгерфорс која што како инспирација ја искористила фотографката Емили.

Се концентрирала на фактот дека има многу жени кои што очигледно немаат самодоверба, поради што не дозволуваат нивната внатрешна убавина да ги обземе луѓето кои што се наоѓаат околу нив.

Поради тоа таа започнала проект во кој што „обичните“ жени ги облекле и нашминкале како холивудските ѕвезди од насловните страници на магазините, за да им помогнат да го зголемат нивното ниво на самодоверба и тоа да го почувствуваат на сопствена кожа.

Жените кои што ги фотографирала, заблескале, секоја на свој начин.

Погледнете ги трансформациите:Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk