Гренланд: Еден целосно поразличен вид на зимување

Гренланд е дестинација која сигурно не е прв избор кога станува збор за одмор или посета на некоја дестинација. Но ледените брегови, сафари со китови и буквално "најкул" сместувањето на планетата, го прават Гренланд дестинација за која оние кои се желни за нови видови на зимување, дефинитивно треба да размислат.

Прочитај повеќе

Гламурозната сопруга на рускиот милијардер ги засенила големите ѕвезди на црвениот тепих

Новото издание на доделувањето на "Evening Standard Theatre Awards" во Лондон, очекувано не го пропуштија ниту бројните дами од светот на Холивуд, а 32-годишната руска манекенка и ѕвезда на уличната мода Елена Перминова успеала модно да се истакне.