Кејт Мидлтон неправедно нападната на Твитер поради модната комбинација за кралската венчавка

Војвотката од Кембриџ за прв пат јавно се појави на кралска венчавка откако го роди принцот Луис. После паузата од медиумите, таа не очекувала дека ќе налета на вакви реакции поради својот моден избор.

Прочитај повеќе

Плус сајз манекенката повторно воодушевува со новите фотографии, а покажа и како вежба

Плус сајз убавицата Ешли Грахам објави фотографии од новата кампања за долна облека која е наменета за дамите од сите конфекциски броеви. Манекенката заедно со брендот Addition Elle смислила фантастична колекција за долна облека, а потоа позираше во својот дизајн истакнувајќи ги нејзините фамозни облини.