Руслана пред 17 години воодушеви со настапот на Евровизија – како изгледа денес убавата Украинка?

Кармин

25/02/2021

21:17

12.350

Големина на фонт

а а а

Кога пред 17 години се појави на Евровизија, сите бевме воодушевени од неа - од нејзиниот изглед и настап.

Евровизија 2004 година во Истанбул остана запаметена по победничката песна, но и по изведувачката на таа нумера.

Секако, сите знаеме дека станува збор за пејачката Руслана и песната „Wild dances“.

Руслана со сигурност е една од петте луѓе на кои што просечен човек може да се сети кога станува збор за евровизиските претставници, а нејзиниот хит „Wild dances“ е еден од најголемите во истоименото натпреварување.

Руслана денес има 46 години и во Украина сè уште е голема ѕвезда.

А, погледнете како изгледа: 


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk