Овие 14 работи ниту една Французинка нема да ги направи по 30-тата година од животот

Кармин

22/01/2021

16:10

2.176

Големина на фонт

а а а

Начинот на кој што Французинките се грижат за себе, ги воодушеви луѓето ширум светот.

Општо познато е дека жените од Франција имаат посебни стандарди до кои што се држат.

Кога ќе наполнат 30 години, Французинките никогаш не го прават ова:

1. Никогаш нема да направат ботокс затоа што тие си го сакаат своето лице.

2. Своите проблеми ги кажуваат на психолозите, никогаш не им се жалат на пријателките.

3. Никогаш нема да ги следат трендовите кои што се штетни по нивното здравје: наместо високи потпетици ќе носат патики.

4. Не брзаат да се венчаат. Статистиките велат дека најчесто стапуваат во брак на 35 години.


5. Никогаш нема да купат брендирана облека. Задоволни се да носат попристапна облека.

6. Никогаш нема да се откажат од кариерата поради децата. Породилното отсуство им трае 4 месеци, а потоа за нивното дете се грижи дадилка.

7. Не сакаат да готват, чистат или да одат по намирници. За тоа ангажирани се професионалци.

8. Тие никогаш не се на диета. Уживаат во храната, но и во физичките активности.

9. Французинките не се оптоваруваат со ситници, уживаат во секој момент.

10. Никогаш нема да го напуштат својот дом без шал или марама која што ќе ја префрлат преку рамото или ќе ја стават околу вратот.


11. Французинките не сакаат маникир.

12. Французинките не јадат на места каде што има бучава.

13. Црвениот кармин го носи секоја жена, без оглед на периодот од денот или годината.

14. Ја скратуваат косата, но ретко ја бојадисуваат.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk