Подарок за сопругата: Го трансформирал недовршеното поткровје во ормар од соништата на секоја жена

Кармин

29/06/2020

14:06

1.965

Големина на фонт

а а а

Сите обожуваат одлични трансформации на домови, а оваа ќе ве натера повторно да размислите за своето поткровје. Џосерин Кабрера преку неколку фотографии ја покажал неверојатната трансформација која ѝ ја “подарил” на својата сопруга.

Имено, Кабрера од поткровјето направил ормар од соништата за својата сопруга. Тој ги споделил фотографиите со своите следбеници на Твитер, а твитот станал вирален и сега има повеќе од 400.000 лајкови. 

Компанијата “Remodeling & Design LLC” со седиште во Мериленд е креатор на овој ормар кој може да се забележи на нивниот Инстаграм профил.

Кабрера работи на преуредување на домови веќе 15 години, а својата фирма ја отворил пред 4 години. Трансформацијата траела околу 3 недели и чинела отприлика 25 до 30 илјади долари.

“Искрено, нѝ беше потребен поголем простор за нашата облека. Еден ден се качив на таванот и почнав да размислувам за претворање на празниот простор во нешто друго, покорисно”, изјавил тој.


Процесот започнал со чистење на поткровјето, а потоа Кабрера и неговите вработени поставиле електрична енергија, го бојадисале просторот и работеле на изработка на плафонот со ЛЕД светла.

Тие вградиле полици и го преместиле мебелот од главната спална соба во ормарот, за сè да изгледа совршено. Сопругот изјавил и дека најпредизвикувачкиот дел било правењето на скали, со оглед дека тие се прицврстени само на еден ѕид, но на крајот успеале сè да доведат во најдобар ред.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk