Само неколку минути по освојувањето на Рим, се огласи сопругата на Ѓоковиќ и го „запали“ Инстаграмот

Точка

21/09/2020

20:48

8.025

Големина на фонт

а а а

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, го совлада Шварцман за нова титула во Рим.

Србинот стигна до петтата титула во главниот град на Италија, со што стана најстариот освојувач на овој турнир.

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ: „Новак ти си луд играч“... Титула за нов рекорд: Ѓоковиќ испиша историја во Рим!

По само неколку минути откако го подигна пехарот, на социјалната мрежа Инстаграм меѓу првите се огласи неговата сопруга Јелена.

Сите многу добро знаат дека неговата сопруга е негова најголема поддршка низ годините наназад, а овојпат госпоѓата Ѓоковиќ одлучила да објави само една фотографија и еден збор за да привлече внимание.


Јелена објавила фотографија од Новак и кратка и јасна порака: „Идемо“.


Се очекува понатаму таа да продолжи да се огласува со други пораки посветени на својот сопруг и дека оваа реакција е само прва - за големата победа на Новак.
Спонзорирани линкови

Маркетинг