За овие фотографии зборува целиот свет: Манекенката во петтата деценија изгледа брутално добро

Кармин

29/07/2020

13:22

2.412

Големина на фонт

а а а

41-годишната италијанска манекенка Елизабета Каналис, со годините изгледа сè подобро.

Иако е веќе во петтата деценија од животот, таа не се откажува од вежбањето, а часовите напорен тренинг дефинитивно се гледаат на нејзиното тело. Додека уживала на јахта со семејството и се капела во морето, папараците ја фотографирале, а фотографиите предизвикале вистинска бура на интернетот. 

Каналис гордо шетала во црно бикини со точки и не ја тргнала насмевката од лицето.


За нејзиниот изглед и совршено издефинираните стомачни мускули не престанува да се зборува, а позитивните коментари веднаш пристигнале на нејзина сметка.

“Изгледа подобро и од двојно помладите девојки, никогаш не би кажала дека има 41 година”, гласи само еден од бројните коментари.


“Кога ќе имам 40 години, би сакала да изгледам барем приближно волку добро”, се надоврзал уште еден корисник на Инстаграм.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk