Капитенот на Реал Мадрид им го ''помати'' разумот на многу од жените: Погледнете ја таа физичка подготвеност...

Кармин

16/07/2020

13:03

2.004

Големина на фонт

а а а

Серхио Рамос предизвикал хаос на социјалните мрежи откако објавил фотографии без маица и со нагласени мускули.

Реал Мадрид денес има шанса да ја освои 34-та титула на првак на Шпанија во клубската историја, а за тоа му е потребна било каква победа против Виљареал на домашен терен.

Натпреварот почнува во 21 часот, а непосредно пред големиот ден за Кралевите на социјалните мрежи се огласи и капитенот - Серхио Рамос.

Тој објави фотографија од својата неверојатна физичка подготвеност. Без маица и подвиткани шорцеви, Серхио ги покажал своите мускули и предизвикал хаос кај припадничките од понежната популација.

„Нас ни е редот. Одиме по трофеј. #HalaMadrid“ - напишал Рамос.

За само 14 часа собрал 2.5 милиони лајкови на социјалната мрежа Инстаграм.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk