Во сок од јаболко додала само еден зачин – за 2 месеци се преполовила, а сега го открива точниот рецепт од кој многумина се задоволни

Кармин

22/05/2020

09:16

6.918

Големина на фонт

а а а

Поголемиот дел од луѓето кои што го пробале овој сок биле задоволни од резултатите, но една жена одлучила јавно да го открие искуството и точниот рецепт кој што го користела, затоа што само за два месеци се преполовила.

„Поголемиот дел од гардеробата сега ми е голема, но пресреќна сум“.

Потребни состојки:

- 240 милилитри зовриена вода
- 1 лажица сок од јаболко
- 1 лажица мелена чили пиперка
- сок од еден лимон и кора од еден лимон 


„Излупете го лимонот и кората ставете ја во провриената вода. По 10 минути додадете го сокот од лимон, сокот од јаболко и мелената чили пиперка. Пред секое консумирање, убаво промешајте и испијте една чаша по секој оброк“.  

Како делува овој напиток?

Познато е и научно докажано дека лутата пиперка го забрзува метаболизмот и на тој начин го стимулира топењето на мастите во телото. Исто така таа го стимулира нервниот систем, телото се загрева, што автоматски влијае на процесот на согорување на калории.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk