Цел свет го знае Силвестер Сталоне, а ова е неговиот помлад брат: Слушнете како Френк пее

Точка

24/08/2019

13:14

4.147

Големина на фонт

а а а

Френк Сталоне е музичар, а зад себе има 8 студиски албуми.

Американскиот актер Силвестер Сталоне веќе со децении важи за еден од најпопуларните холивудски ѕвезди. Неговата слава ги надминала границите на САД, а ретко кој во светот не слушнал за него. 

Доколку не сте знаеле, Силвестер Сталоне има помлад брат, кој се вика Френк и кој по професија е музичар. Сталоне помладиот правел музика за филмовите на неговиот брат Силвестер, но и за други филмови.

Можеби и најпознатата филмска песна на Френк Сталоне е "Far From Ove" од остварувањето "Staying Alive", во кое главната улога ја има Џон Траволта. Оваа негова песна станала хит, а своевремено на топ листата на "Bilboard" го заземала 10-тото место.

Освен филмска музика Френк вредно работел и на соло кариерата, а зад себе има осум студиски албуми.

Дека помладиот Сталоне и натаму е во форма, сведочи снимката која неговиот брат Силвестер ја објавил на Инстаграм. На неа се гледа како Френк настапува во живо, а многумина биле воодушевени како пее и свири на гитара.

"Мојот брат Френк настапуваше во клубот Вибратос во западен Лос Анџелес. Одлична вечер, одличен пејач", го прокоментирал Силвестер настапот на својот брат.Спонзорирани линкови

Маркетинг