Без фотошоп и панталони: Серена Вилијамс ја покажа “задницата“ за насловна страница на овој магазин

Кармин

09/07/2019

21:18

5.706

Големина на фонт

а а а

Серена Вилијамс е ѕвездата на новиот број на магазинот „Harper's Bazaar“. Тенисерката за насловната страница била во потполно природно издание и нагласено е дека фотографиите не се фотошопирани.

А освен своето природно тело со сите маани и неправилности, Серена на насловната страница ја покажала и голата задница.

View this post on Instagram

“I’ve been called every name in the book. I’ve been shamed because of my body shape. I’ve been paid unequally because of my sex. I’ve been penalized a game in the final of a Major because I expressed my opinion or grunted too loudly...And these are only the things that are seen by the public. In short, it’s never been easy. But then I think of the next girl who is going to come along who looks like me, and I hope, ‘Maybe, just maybe, my voice will help her.’” @SerenaWilliams goes unretouched on our August 2019 issue and gets candid in a personal essay on BAZAAR.com. Link in bio Photography by @alexilubomirski Styling by @menamorado Hair by @vernonfrancois Makeup by @tyronmachhausen #SerenaWilliams wears @ralphlauren, @bulgariofficial and @louboutinworld

A post shared by Harper's BAZAAR (@harpersbazaarus) on

„Ме нарекуваа со разни имиња. Платена сум помалку поради полот. Казнувана сум на терен поради модни избори и желбата гласно да го кажам своето мислење. Накратко, никогаш не ми беше лесно. Се надевам дека со ова ќе ѝ помогнам на следната девојка која ќе се најде на мое место“, напишала Серена меѓу останатото во личниот есеј кој е објавен во магазинот и така ја објаснила својата одлука повторно да го покаже природното тело.

На втората верзија на насловната страница, тенисерката открива многу помалку гола кожа, носи фустан со светки, а оваа фотографија, исто како сите едиторијали во списанието, не е обработена во фотошоп.  


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk