ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Совршен колач, мек како душа: Куглов со чоколадо и портокал...
Без разлика дали ќе го направите за појадок или вечера, или ќе го уживате во комбинација со кафе или чај, овој десерт ќе ве воодушеви со својот фантастичен и богат вкус.

Прочитај повеќе >>

КУЈНА И РЕЦЕПТИ
Вкусна, лесна и брза вечера? Вистински одговор се шпагетите!
Со добро направена комбинација од зачини, неколку додатоци и проверено квалитетна тестенина, ќе добиете одличен и здрав оброк. Испробајте го и овој рецепт!
16.01.2017, 21:35

ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!
Кога лимонот ќе ви затреба за, на пример, некое јадење или сок – на овој начин тој ќе ви биде секогаш на дофат на рацете.
13.01.2017, 19:01

БРЗО И ВКУСНО
Малина розен торта: Десерт за сите сетила!
Овој освежувачки десерт е совршен избор буквално за секоја прилика...
10.01.2017, 21:14

ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Волшебни трикови за совршена руска салата!
Во овој период на годината нешто што на секоја трпеза едноставно мора да се најде е токму руската салата. Нека оваа година токму вашата салата биде онаа чијшто ...
04.01.2017, 18:38

ЛЕСНО И ВКУСНО
Шкотски јајца: Подготвени на ваков начин, тие го воодушевија целиот свет
Без разлика дали ќе ги подготвите како предјадење или лесна вечера, овие јајца на вашата трпеза ќе и дадат и една свечена нота.
03.01.2017, 21:02

ПРАЗНИЧНО УЖИВАЊЕ
Толку едноставен, а толку неодолив празничен десерт: Лава колач од шолја!
Колачите во шолја поради едноставната подготовка се најблагодарни за кулинарските почетници.
30.12.2016, 14:52

ПРАЗНИЧНИ ДЕСЕРТИ
Неизбежен рецепт за секоја божиќна трпеза: Брзи колачиња од ѓумбир
Мирисните колачиња од ѓумбир се совршен десерт за секој дом. Одвојте малку време и испечете ги во доволно количество, за да бидете “мирни” барем до Новата годин...
22.12.2016, 21:16

ПРАЗНИЦИ СЕ БЛИЖАТ
Божиќно загревање: Рецепт за најфиниот божиќен ликер од јајца и рум
Традиционално се послужува во САД и Канада, но се работи за калоричен напиток во којшто одат сите неизбежни божиќни зачини...
21.12.2016, 18:36

ПРАЗНИЧНИ ДЕСЕРТИ
Зимски колач број 1: Пуфкаст, мек, совршен!
Овој вкусен десерт неодоливо многу потсетува на домашните крофни. И едноставно, мора да го пробате!
20.12.2016, 18:54

ПРАЗНИЧНА МАГИЈА
Совршена куќичка од слатки: Без печење, готова за само 5 минути!
Се што гледате на оваа фотографија може слободно и да го изедете, бидејќи оваа куќичка освен од чоколадо, направена е и од тврди, пенести и чоколадни бомбони.
15.12.2016, 17:02

ЛУКСУЗНИ ДЕСЕРТИ
И луксузните чоколади добиваат свое специјално издание...
Кога брендот којшто произведува најскапа текила на светот ќе се здружи со познат шеф како би создале ограничено издание на уникатни чоколади, дефинитивно знаеме...
15.12.2016, 13:13

ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ
Домаќински напиток: 4 невообичаени рецепти за топло чоколадо
На овој напиток никогаш повеќе нема да гледате со исти очи...
14.12.2016, 14:14

ПРАЗНИЧНИ РЕЦЕПТИ
Божиќни грицки коишто нема да ги дочекаат празниците: Празнични дрвца од лиснато тесто
Ова е еден од највпечатливите и најоригиналните новогодишни рецепти, којшто буквално секој може да го подготви, и тоа за помалку од половина час...
09.12.2016, 16:55

ОБВРЗНО ПРОБАЈТЕ!
Месо обликувано во чинија: Веднаш ќе огладнете кога ќе видите што направи таа!
Веројатно досега не сте пробале ништо слично, но кога ќе го видите начинот на подготовка, со сигурност ќе посакате и самите да го направите ова невообичаено јад...
07.12.2016, 21:25

ПОСНО И ВКУСНО
Посна пита со пиво: Кога ќе ја пробате, ќе имате чувство како да сте гризнале парче од рајот...
Дали е возможно за едно парче од оваа торта во вашите сеќавања да буди толку прекрасни чувства? Кујната на вашата баба, звукот од огнот, првиот снег...
06.12.2016, 21:24

ПРАЗНИЧНИ РЕЦЕПТИ
Божиќна сангрија: Совршен пијалок којшто за празниците тече во реки...
Најдобро од сè е тоа што овој пијалок се подготвува многу брзо, за помалку од 20 минути! А вкусот... е тоа е една цела приказна којашто треба да ја доживее...
05.12.2016, 19:44

ЗАНИМЛИВОСТИ
Пржени лепчиња или кришки... Како ги нарекувате вие?
Не постои јадење коешто има толку многу различни имиња, а сепак е толку многу едноставно. Кај нас, најчесто нарекувано како пржени лепчиња, се состои за магичен...
01.12.2016, 17:35

ЛЕСНО И ВКУСНО
Рецепт за најмекиот домашен путер: Повеќе никогаш нема да го купите!
Овој рецепт е толку едноставен, што веднаш ќе посакате да го испробате и вие.
30.11.2016, 17:08

НЕОДОЛИВО И ВКУСНО
Ова е наједноставниот колач на светот, a вкусот е феноменален!
Чини малку, а вкусот е како да е направен во најексклузивната слаткарница...
29.11.2016, 18:44


12345678910 ... Последна

НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг