ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Кажете ѝ "збогум" на бојата за коса
Ослободете ја вашата коса од минатогодишната нијанса на боја на брз и едноставен начин со COLOUR B4.

Прочитај повеќе >>

КРЕАТИВНО
Вистинска уметност: Направете оригинален ќилим од стари ќебиња
НЕКОГАШ И СЕГА
Убавината е релативна: Погледнете како изгледала Мис Америка во далечната 1924-та година
СЕЛЕБРИТИ
Црно, но сепак не "стеснува": Уште едно модно промашување на Ким Кардашијан
Најбрз и најоригинален начин: Еве како да исплетете шал со помош на картонска кутија
Ако сакате оваа зима да понесете топол, волнен шал, послужете се со овој трик кој спаѓа во најоригиналните начини на плетење.

Прочитај повеќе >>

Ова овошје ве штити од рак!
Ова се тајните на нејзината исхрана: Сè што чини Миранда Кер да изгледа толку убава!
Имате ли проблем со ладни стапала? Тоа може да доведе до сериозни последици!
Можеби сте виделе секаков секс, но ваков со сигурност никогаш!
Пропорциите на една вагина: Што е големо, а што мало?
Еротските фотографии низ историјата: Голотијата како вечна инспирација
Успешни жени: Какви на работното место, такви и во креветот
Еве што се случува кога мажите треба да нацртаат вагина!
Овие жени морале да се претставуваат како мажи за да постигнат успех
Таа има Даунов синдром, но тоа не ја спречи за да биде шампионка во гимнастика!
Овие дами се холивуски диви, но сепак не и секс-симболи. Еве и зошто!
Наместо да ја фрлите старата сијалица, од неа направете уникатна вазна!
Секој од нас прегорената сијалица без размислување ќе ја фрли во корпата за отпадоци. Меѓутоа, од неа може да направите совршена вазна за цвеќе, вистина, не многу голема вазна, но таа изгледа навистина феноменално!

Прочитај повеќе >>

7 Начини како да се одморите по напорната недела
Таа ја соблече маицата и ја разголе и својата душа: Немам гради, немам јајници, но тоа не е ништо во споредба со мојата најголема болка!
Останете расположени и енергични дури и во зимските денови
Смешни, емотивни, романтични: Фотографии од венчавки кои мора да ги погледнете
Нумерологија: Откријте каков ден ве очекува
3 Хороскопски знаци кои не можат без секс
Тие се кралеви и кралици на флертот: Четири хороскопски знаци кои најдобро заведуваат!
Најсмешниот хороскоп: Видео записи за секој хороскопски знак кои ќе ве изненадат
Дали знаете што всушност се наоѓа во тост сирењето?
Еден мексикански готвач се одлучи да ги провери состојките на таканареченото топено сирење кое се продава во посебно спакувани листови. Она што тој го виде и забележа пред камера, навистина изненадува.

Прочитај повеќе >>


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Црно, но сепак не "стеснува": Уште едно модно промашување на Ким Кардашијан
Иако Ким Кардашијан не се срами да го покаже своето тело облечена во тесни и провокативни фустани, н...
НЕКОГАШ И СЕГА
Убавината е релативна: Погледнете како изгледала Мис Америка во далечната 1924-та година
КРЕАТИВНО
Вистинска уметност: Направете оригинален ќилим од стари ќебиња
НАПРАВИ САМ
Најбрз и најоригинален начин: Еве како да исплетете шал со помош на картонска кутија
МИС УНИВЕРЗУМ 2015
Паулина Вега е Мис Универзум за 2015-тата година

ВИДЕО ВЕСТИ

Вистинска уметност: Направете оригинален ќилим од стари ќебиња
Замислете наутро кога ќе станете да згазнете на ќилим кој потсетува на камења од морското крајбрежје...
НАПРАВИ САМ
Најбрз и најоригинален начин: Еве како да исплетете шал со помош на картонска кутија
МИС УНИВЕРЗУМ 2015
Паулина Вега е Мис Универзум за 2015-тата година

ФОТО ВЕСТИ

Црно, но сепак не "стеснува": Уште едно модно промашување на Ким Кардашијан
Иако Ким Кардашијан не се срами да го покаже своето тело облечена во тесни и провокативни фустани, н...
ЗДРАВИ НАВИКИ
Ова се тајните на нејзината исхрана: Сè што чини Миранда Кер да изгледа толку убава!
НЕКОГАШ И СЕГА
Убавината е релативна: Погледнете како изгледала Мис Америка во далечната 1924-та година

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг