ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Славната Ферхунде ужива во вистински луксуз: Ова е нејзиниот дом на крајбрежјето на Босфор!
10.01.2017 | 18:41
Извор: Кармин
Прочитано: 11565 пати

Куќата освојува уште на прв поглед и едноставно е невозможно а да не ви разбуди убави емоции.

Убавата турска актерка Дениз Чакир (34), којашто својата слава ја стекна токму благодарение на улогата на ликот Фергунде, слобната снаа во семејството Текин, во серијата “Кога лисјата паѓаат”, очигледно се наоѓа на врвот од својата кариера толкувајќи го ликот на Мерјем во серијал чија главна тема е мафијата, а којашто важи за една од најгледаните за изминатата година.

Таа се доселила во Истанбул во 2004-та година, и како што славата растела (а со неа и заработката), така таа и ги менувала своите станови. Кон средината на 2016-та година, со своите мачки таа се преселила по четврти пат. Нејзиниот нов стан од околу 200 квадратни метри се наоѓа на самото крајбрежје на Босфор, во населбата Куручешме.

- Живеев во неколку други населби, но моја последна станица е токму Куручешме, открива Дениз за декемврискиот број на магазинот InStyle.


- Тука ми се допаѓа најмногу. Куќата ме освои уште на прв поглед и кај мене разбуди многу убави чувства. Во претходните станови глумев дека сум среќна, но тука се чувствувам навистина спокојно без ниту најмал труд. Како на некој начин да ме смири, па токму затоа во себе чувствувам длабок мир. Се испостави дека навистина ми била потребна куќа со поглед на морето, полна со многу светлина и прекриена со многу огледала. Ниту во една друга куќа себе си не можев толку многу да се гледам, се пошегувала Дениз.

Убавата актерка која покрај снимањата работи и на театарски претстави со коишто ги посетува градовите ширум земјата, најмногу била импресионирана од дизајнот на ентериерот во новиот дом. Таа вели дека единствено само ги заменила тапетите таму каде што било неопходно и додала по некое парче мебел или детаљ според својот вкус.

Најважен за неа е ормарот за нејзините бројни книги, а посебна грижа водела да нема премногу завеси и теписи.

- Нив ги сакам само во спалната соба, открила таа во интервјуто.

“Üzecekler seni, çok üzecekler. 
Aklına o zaman geleceğim işte.” 🍂🍂🍂 Cemal Süreya

A photo posted by Deniz Çakır (@denizcakir) on


Пространата куќа има голем салон, отворена и модерна кујна, три големи соби и две бањи. Меѓутоа, Дениз едната од тие соби ја претворила во гардеробер.


И судејќи според фотографиите на друштвените мрежи, со големо задоволство таа својот дом го украсила во новогодишно руво, а нејзиниот роденден којшто е токму на 31-ви декември, таа го прославила со колегите, на сет.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД ДОМ И ДИЗАЈН

КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
Метеоролозите најавуваат дека пред нас претстои период во којшто ќе има многу врнежи од дожд и од снег... Па, дали сте вистински подготвени за таквите денови?
16.01.2017, 19:17


СОВЕТИ
Сите предмети во домот имаат свој рок на траење. Знаете ли кога треба да ја замените кујнската даска или перницата?
Колку често ја менувате даската за сецкање, а колку често перницата на којашто спиете?
16.01.2017, 15:32


СОВЕТИ ЗА ДОМАЌИНКИ
10 нешта кои никогаш не смеете да ги перете во машина за садови
Иако е најлесно сè да се стави во неа, без многу размислување, од друга страна, долгорочно гледано ако сакате да ги сочувате вредните парчиња некои од нив сепак би требало да ги исперете на рака.
11.01.2017, 17:03


КРАЛСКИ СЕМЕЈСТВА
Кејт Мидлтон наполни 35 години: Мала приватна забава само за избрани гости!
Војвотката од Кембриџ вчера го прослави својот 35-ти роденден, а приватната забава била наменета само за членовите на најтесното семејство.
10.01.2017, 10:13


КУЌИТЕ НА СЛАВНИТЕ
Иванка Трамп се сели во вила со 6 соби и 7 бањи: Погледнете го сиот тој луксуз “на квадат”!
А дали може да претпоставите кои ќе бидат први нејзини соседи?
09.01.2017, 14:07


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг