ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Бомбастичното смути на Џенифер Лопез: Рецепт поради кој “се пука” од енергија!
07.01.2017 | 17:19
Извор: Кармин
Прочитано: 10784 пати

Смутито коешто го пие пејачката е богат со влакна, протеини и омега-3 масни киселини и може слободно да се користи и како замена за оброк.

Поп ѕвездата Џенифер Лопез го откри својот рецепт за енергија по којшто посегнува секогаш кога ќе се врати исцрпена од своите турнеи. Се работи за сосема природен и исклучително здрав напиток.

Смутито се состои од протеини во прав, банана, спанаќ, млеко, ориз и путер од сончоглед (како алтернатива за путерот од кикиритки).


- Со текот на времето сфатив дека тоа што вообичаено го јадам едноставно не ми дава доволно енергија. Истата храна им ја давав и на децата. Помислив, дали е тоа добро за нив? Бев подготвена да пробам и нешто поинакво... Ова смути има свеж вкус, а со него правите нешто исклучително добро за вашиот организам. Разликата е огромна, изјавила Џенифер во интервјуто за магазинот People.

Смутито коешто го пие Џенифер Лопез е исклучително богато со влакна, протеини и омега-3 масни киселини и може да се користи дури и како замена за оброк, објаснува фитнес тренерот Марко Боргес.


Овој рецепт дефинитивно вреди да го испробате, а вашето искуство потоа споделете го и со нас.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД ФИТНЕС И ДИЕТИ

ЗДРАВЈЕ
На што Ве предупредуваат Вашата висина, обем на струк и величина на градник?
Истражувањата откриваат дека високите жени имаат поголеми шанси да заболат од рак од пониските.
24.02.2017, 11:27


ВИШОК КИЛОГРАМИ
Зошто нагло се дебелееме по триесеттите?
Со годините, нашиот метаболизам станува побавен, а организмот е склон кон нагло дебелеење. Меѓутоа, успорувањето на метаболизмот во средните години не е главната причина за брзото накачување на килограмите.
23.02.2017, 09:14


ВЕЖБИ
Дали најмоќната вежба за стомачни мускули е навистина толку ефикасна?
Една девојка се одлучила да ја испроба вежбата во која сите се колнат и да провери дали навистина се добива рамен стомак за месец дена.
22.02.2017, 12:01


ЗДРАВЈЕ
Зошто се ежиме, икаме, проѕеваме и за што служат солзите?
Човековото тело е како машина и ништо не се случува без причина. Можеби сметате дека утринското проѕевање, растегнување и сличните работи се прилично неважни и не влијаат на нашето здравје, но тоа не е точно.
22.02.2017, 10:30


ЖИВОТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА
Момчето ја навредувало поради нејзиниот изглед – сега ја бара назад!
Оваа девојка со години трпела злоставување од своето момче, а потоа одлучила да сврти нов лист и да промени сè.
21.02.2017, 11:41


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

За што служи фиоката под Вашата рерна?
Дали и Вие, како и повеќето жени на светот, ја користите онаа мала фиока под рерната за чување на та...
ЖИВОТНА СТОРИЈА
Фотографија која го расплака светот: Секојдневната борба со ракот на 10-годишниот Дрејк
ВЕЖБИ
Дали најмоќната вежба за стомачни мускули е навистина толку ефикасна?
ЖИВОТНА ПРИКАЗНА
“Бев вдовица и бремена, но потоа повторно се заљубив” – како истата трагедија го спои овој пар?
НЕГА
Масла за лице кои ќе направат чуда за Вашата кожа!

ВИДЕО ВЕСТИ

Дали најмоќната вежба за стомачни мускули е навистина толку ефикасна?
Една девојка се одлучила да ја испроба вежбата во која сите се колнат и да провери дали навистина се...
БЕСПРЕКОРЕН ИЗГЛЕД
Откриени најголемите лаги на beauty блогерките
ЖИВОТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА
Момчето ја навредувало поради нејзиниот изглед – сега ја бара назад!

ФОТО ВЕСТИ

Побарале да го напушти базенот за да не ги зарази другите – причината е апсурдна!
Лијан Хантер е девојка која добила псоријаза кога имала само пет години. Низ годините, нејзините дам...
ЖИВОТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА
Момчето ја навредувало поради нејзиниот изглед – сега ја бара назад!
СОВЕТИ ЗА УБАВИНА
Тајните на нејзиниот природен изглед: Таа знае како да ја истакне својата убавина

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг