ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Вежби за рамен стомак кои можете да ги правите секаде
15.07.2013 | 09:01
Извор: Кармин
Прочитано: 4742 пати

Не мора да одите во теретана за да имате рамен и цврст стомак, туку само испробајте ги овие еднсотавни вежби кои можете да ги правите било каде, а ќе ви помогнат да ги затегнете стомачните мускули.

Додека сте во автомобил
Затегнувајте и опуштајте ги стомачните мускули додека чекате зелено светло на семафот. Нешто како Кегеловите вежби, но за стомак, овие мали вежби ќе покажат резултати.

Додека сте на работа
Обидете се со пилатес дишење: полека вовлечете го стомакот, како кога се обидувате да закопчате тесни фармерки. Потоа почнете со кратки вдишувања и издишувања не дозволувајќи притоа да се опуштат мускулите. Ова правете го во пет серии по триесет секунди.


Додека вежбате
Кога сте на лента за трчање исправете го грбот, подигнете ја главата и затегнете ги стомачните мускули. Овој совршен став ќе се одрази на вашиот стомак додека трошита калории.

Додека шетате
Исправете го горниот дел од рамениците и повлечете ги наназад, па затегнете ги мускулите на стомакот и задржете така во следните 5 чекори од прошетката. Во наредните пет опуштете ги. Повторувајте го ова додека шетате.


Додека сте во кревет
Ставете ги дланките под папокот. Издишете го воздухот, а потоа вдишете што повеќе и задржете го здивот десетина секунди. Повторете четири пати.

Додека седите
Исправете се. Подгрбавен став не само што ве прави подебели, туку може и да ги ослаби стомачните мускули. Стомакот нека ви биде активен секогаш кога седите, така што ќе го исправите грбот и ќе ги држите рамениците наназад.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД ФИТНЕС И ДИЕТИ

ЗДРАВИ НАПИТОЦИ
10 Рецепти за домашно растително млеко
Сите растителни млека се далеку поздрави, похранливи и повкусни од било кое млеко од животинско потекло. И додека кравјото, козјото и останатите животински млека му нанесуваат штета на вашиот организам така што го црпат калциумот од коските, овие млека придонесуваат за зајакнување на вашите коски и целокупниот организам.
25.05.2015, 14:00


ЗДРАВИ НАМИРНИЦИ
Препородете го својот организам со оваа едноставна мешавина: Исчистете го телото од сите отрови!
Размислувате што прво да направите наутро кога ќе станете? Дали да се напиете вода, кафе или веднаш да појадувате?
22.05.2015, 14:28


ЗДРАВИ НАПИТОЦИ
Доволна е само една чаша: Овој напиток ги крие тајните на здравиот и младешки изглед
Овој напиток можеби потсетува на вода од бара, но се чини дека токму водата од хлорофил е нов чудотворен напиток, тврдат научниците, додека познатите веќе редовно го консумираат ова зелено "чудо".
21.05.2015, 21:15


ЗДРАВИ НАВИКИ
Дали сте утрински тип на човек? Е, тогаш сте вистински среќник!
Ноќните типови на луѓе изгледаат многу помладешки од утринските типови, но имаат општо и поголем процент на телесни маснотии и зголемено ниво на триглицериди во крвта.
20.05.2015, 13:47


СПИЕЊЕ
Еве што се случува кога наместо осум, спиете шест часа
Забрзаното темпо на живот, какво што денес го водат повеќето луѓе, е главен виновник за тоа што кратиме од својот ноќен одмор.
19.05.2015, 22:01


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Страшно: Еве што им се случува на некои жени кога ќе ја одбијат просидбата!
Што се случува кога една жена ја одбива просидбата? Колку што знаеме од романтичните комедии, главно...
ПОГОДИ КОЈ СУМ
Дали ги препознавате? Некогаш преслатки девојчиња, а денес целиот свет зборува за нив!
НЕОЧЕКУВАНО
Интернет мрежата има нов хит: Погледнете како изгледа кога едно дете ќе добие хистеричен напад пред Обама!
СМЕШНО
Момче во паника: Неговата девојка само посака да го фати бидермаерот, а тој...
ЗДРАВИ НАМИРНИЦИ
Препородете го својот организам со оваа едноставна мешавина: Исчистете го телото од сите отрови!

ВИДЕО ВЕСТИ

Таа беше секс симбол на осумдесетите години. Денес има 49 години, но и понатаму е вистинска бомба!
Британската поп пејачка Саманта Фокс, беше една од најсексапилните жени на осумдесетите години.
СМЕШНО
Момче во паника: Неговата девојка само посака да го фати бидермаерот, а тој...
АНКЕТА
Мистеријата е конечно решена: Дали е големината навистина толку важна?

ФОТО ВЕСТИ

Страшно: Еве што им се случува на некои жени кога ќе ја одбијат просидбата!
Што се случува кога една жена ја одбива просидбата? Колку што знаеме од романтичните комедии, главно...
ПОГОДИ КОЈ СУМ
Дали ги препознавате? Некогаш преслатки девојчиња, а денес целиот свет зборува за нив!
УБАВИ ЖЕНИ
Таа не се откажува: Уште еден црвен килим и уште еден проѕирен фустан

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг