Овните триумфираат, додека некои се борат со сериозни проблеми: Што им носи сезоната на Бикот на сите хороскопски знаци од 19 април до 20 мај?

Кармин

20/04/2024

17:03

10.942

Големина на фонт

а а а

Сонцето влезе во Бик околу 10 часот по источноевропско време вчера, 19 април 2024 година, и ќе остане во овој знак до 20 мај.

Пред да влеземе во поединечните хороскопи, да разгледаме што се случува на 20 април. Јупитер и Уран имаат усогласување во Бик, редок транзит што нè поттикнува да прифатиме радикални промени во нашите животи.

Полната Месечина во Скорпија на 23 април повикува на лична трансформација и раст. Меркур станува директен на 25 април во Овен, завршувајќи го ретроградното патување кое започна на 1 април, давајќи можност за размислување.

Венера влегува во Бик на 29 април, внесувајќи уживање, романтика и практичност во нашите срца … и паричници.


Марс влегува во Овен на 30 април, зголемувајќи ја нашата страст и енергија.

На 2 мај, Плутон го започнува своето ретроградно патување во Водолија, поттикнувајќи нè да го следиме нашиот напредок.

Младата Месечина во Бик на 7 мај ни ја зајакнува желбата за задоволство, декаденција и креативност. Меркур влегува во Бик на 15 мај, што прави да се чувствуваме нефлексибилни во нашите мислења.

Еве повеќе за тоа како сезоната на Бик може да влијае на вашиот хороскопски знак.

Овен

Триумфот ќе биде задоволувачки по период на падови. Победата е победа, само внимавајте да не станете премногу арогантни поради тоа. Применете го знаењето што сте го стекнале во тешки моменти и настојувајте да бидете пољубезна, посочувствителна личност.

Бик

Да се чувствувате надвор од вашата комфорна зона всушност може да биде добра работа. Само со посегнување по нештата можеме да растеме. Да, можеби ќе се соочите со предизвици – но за време на вашето соларно враќање, ќе бидете среќни кога знаете дека не само што стареете, туку и растете.


Близнаци

Нека излезат на површина спомените кои лежат длабоко во вашето срце. Прифаќањето на малку сентименталност ќе ви помогне да се поврзете со вашето вистинско јас и да ве води по патот кој најмногу одговара на вашиот дух.

Рак

Размислете за учење овој месец. Запомнете дека вие сте ученикот, а не учителот. Имате акумулирано мудрост и животно искуство, да, но секогаш има повеќе за учење – затоа дозволете си да бидете ученикот за промена.

Лав

Ако си ја сакате работата, но сакате да ве земат предвид за унапредување или покачување, важно е да ја подобрите играта пред да му пријдете на вашиот шеф. Осигурајте се дека сте целосно посветени да останете на вашата моментална позиција. Можеби ќе откриете дека други можности повеќе кажуваат.

Девица

Дали некогаш сонувате за сосема нов живот? Можеби изгледа како далечен сон – но промените можат да имаат домино ефект. Направете мали чекори водени од ентузијазам. Ако тоа ви носи радост и не им наштетува на другите, тогаш тргнете во таа насока. Нема ни да се чувствувате како да работите.


Вага

Време е да се соочите со проблемите за кои се преправавте дека не постојат. Ако не го направите тоа, тие ќе продолжат да предизвикуваат фрустрации. Ова е време едноставно да го направите тоа, наместо да избегнувате да го правите тоа.

Скорпија

Барате соработник: некој кој може да помогне вашите идеи да се издигнат и кој е лојален и посветен како и вие. Кога барате проектен партнер, размислете да ги искористите вашите лични врски. Често идеален партнер може да биде некој на кого веќе знаете и му верувате. Градењето бизнис или потфат со доверлива личност може да доведе до профит.

Стрелец

Можеби ќе откриете дека развивате посилни врски со вашите соработници. Размислете да организирате вечер за да се дружите и подобро да се запознаете. Ова не само што ќе помогне да се разбие монотонијата во канцелариското опкружување, туку и ќе се создаде попозитивна и пријателска атмосфера меѓу колегите.

Јарец

Направете смел чекор напред и изразете го она што ви лежи на срце. Ќе бидете малку нервозни, но искреното комуницирање е најдобриот начин да ја продлабочите постоечката врска или да започнете нова. Дозволете им на луѓето да знаат како се чувствувате.


Водолија

Верувајте во себе, дури и кога – особено кога – чувствувате дека никој друг не го прави тоа. Поседувањето на вашата моќ ќе биде клучно во наредните денови. Ќе можете да ги отклучите деловите од себе кои ги криете од светот. Ќе се чувствувате посилни и способни да преземете сè што ќе ви падне на патот без да се грижите за последиците.

Риби

Вашата листа со задачи е бесконечна. Иако можеби изгледа важно да постигнетпостигнете сè, вистината е: не можете. Списокот секогаш ќе расте – поради што не можете да ги ставите обврските пред вашето чувство за здравје. Постојаното брзање може да ви ја исцрпи енергијата и да ве остави да се чувствувате преоптоварени. Одвојте малку време за себе.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk