Убавица во розово: Латино дивата плени со изгледот на доделување на наградите „АМА“

Кармин

10/10/2018

11:35

3.173

Големина на фонт

а а а

Вчеравечер во Лос Анџелес е одржано доделувањето на наградите „American Music Awards“.

Црвениот тепих го преплавиле бројни познати лица од светскиот шоубиз, а како и на секое големо доделување на награди, гламурот повторно не изостанал.

Во масата на фантастично средени дами, особено се истакнала Џенифер Лопез и тоа најмногу поради бојата на тоалетата. 49-годишната пејачка и актерка, за доделувањето на наградите облекла предизвкувачка неонско розова тоалета од либанскиот дизајнер Џорџ Чакре, кој ѝ ги осигура сите погледи.


Освен што во ова уникатно издание се истакнала од сите, тоалетата со длабоко деколте и високо потенциран долен дел, ја нагласила нејзината заносна фигура. Розовата тоалета ја искомбинирала со црна ташна и сандали со висока пета, и платформа која ја усогласила со бојата на лентата од средниот дел на фустанот. Косата ја врзала во елегантна, опуштена пунџа со прамени кои ѝ го истакнуваат лицето, а со мејкапот ги нагласила очите.


Иако паднале позади сенката на Џеј Ло, и бројни други славни дами воодушевиле со аутфитите. Од цветната тоалета на Карди Би, до диско „топка“ на Тејлор Свифт, ова се највпечатливите изданија на доделувањето на наградите „АМА“.
Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk