Ќерката на легендарниот тенисер е плод на петминутна страст, па татко ѝ не ја препознал: Ана е негова копија, а тој на синот му дал сè

Кармин

01/03/2024

17:15

31.341

Големина на фонт

а а а

Борис Бекер е еден од најдобрите тенисери во историјата, а своевремено бил тренер и најдобар пример на најголемиот ас на светот, Новак Ѓоковиќ.

Доколку ја исклучиме неговата спортска кариера, во преден план доаѓа неговиот приватен живот – полн со интриги и сандали.


Имено, Борис Ана ја добил за време на кратката врска со моделот Ангела Ермакова, со која поминал само една вечер, и тоа во 199 година кога се запознале во лондонскиот ресторан „Нобу‘“. Се шпекулирало дека нивната фатална средба се одиграла на скалите.

Сето ова што му се случува многумина го протолкувале како „карма“ за неговите минати гревови, особено кога станува збор за неговата вонбрачна ќерка Ана, која долго не сакал да ја признае.


„Не знам дали тоалетот е подобро место, но тоа го направиме на степениците. Медиумите пренесоа дека сме имале однос на масата во тоалетот, но таму немаше масичка. Тоа не беше афера, туку однос од 5 минути“, открил поранешниот тренер на вториот најдобар тенисер на светот.

Меѓутоа, како и да го наречете, овој настан му го уништил бракот со германската убавица Барбара Фелтус, со која ги има синовите Ноа и Елијас.


Инаку, Ангела за време на сексуалниот однос му пружила орално задоволство, по што ја сочувала неговата сперма и подоцна забременила со помош на вештачко оплодување.

После тоа, со години одбивал секаква врска со Ана, па дури и негирал дека таа е негова ќерка. Сепак, генетиката преовладала и повеќе од јасно е дека тој е нејзиниот татко. Со текот на времето и тој „легнал на брашното“ и се обидел да изгради подобар однос со својата ќерка, но и со нејзината мајка.

Тој добил заедничко старателство над Ана во 2007 година, по тешка судска битка, но денес нивниот однос сепак е подобар. Во својата автобиографија „Boris Becker’s Wimbledon“ тој признал колку му е жал за ситуацијата која му го уништила бракот, но и која го отежнала животот на Ана.


Инаку, интересно е што Бекер, колку и да обрнувал внимание на Ана и нејзините потреби во минатото, иако му е ќерка, додека за неговиот син давал сè.

Така, во 2018 година подигнал огромна прашина во јавноста откако одлучил да го тужи заменик-претседателот на партијата „Алтернатива за Германија“, кога тој на „Твитер“ расистички го навредил.

Имено, Ноа во едно интервју изјавил дека донекаде го нервира тоа што засекогаш ќе биде етикетиран како син на славен татко по што парламентарецот Јенс Мајнер на „Твитер“ се осврнал на изјавата на наследникот на тенисерот.


„Оваа мала „полуцрн*уга“ изгледа како да бара внимание. Тоа е единственото објаснување за ваквото однесување. Неколку часа подоцна, пораката исчезнала, а Мајнер тврдел дека ја напишал еден од неговите вработени. Но, Ноа не го интересирале изговорите и одлучил да ја тужи „дотичната“ личност.

Инаку, синот на Бекер е музичар и актер и учествувал во бројни проекти, но во последно време многу повеќе се пишува за неговите девојки. Се забавувал и со Зои Кравиц, а бил верен со манекенката Даниа Масијас, но се чини дека конечно ја нашол среќата покрај убавата пејачка Емили, а моментално е стациониран во Мајами каде се обидува да оствари кариера.


Патем, да потсетиме дека Бекер беше обвинет дека криел имот вреден милиони фунти, а сè со цел да избегне плаќање долгови откако прогласил банкрот во 2017 година.

Врховниот суд го прогласил за виновен по четири точки од Законот за несолвентност и го ослободил по уште 20 точки.

Минатата година тој излезе од затвор по отслужување на 8 месеци од казната, а првата одлука му била да избега од државата и да се врати во својата татковина.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk