Пофалете се со најдобрите фотографии од летниот одмор!

Точка

29/06/2022

11:50

45.148

Големина на фонт

а а а

Уживаме во топлите денови на летото, топлите сончеви зраци нè милуваат секое утро па со нетрпение ги броиме деновите до користење на годишниот одмор. Тоа може да значи само едно – дека е време да ги испланирате своите слободни денови и да се препуштите на уживањето со семејството и пријателите.

„Морската сезона“ е во полн ек, а тоа значи дека забавите се во организираат во полна пареа. Додека ги разгледуваме понудите на туристичките агенции и тропските дестинации, летувањето на планина, кое е сѐ повеќе актуелно, е одлична алтернатива за феноменално да ги поминете летните денови, но и причина повеќе да направите и забележите најубавите спомени со најдрагите личности.


Меѓутоа, кога е во прашање темното осветлување и ноќните услови, често имаме проблем со камерите на паметните телефони бидејќи тие не можат во целост да ја доловат атмосферата и доживувањето на ноќната магија, но доколку користиме една од трите нови ѕвезди од Samsung S22 галаксијата, нема да има проблеми. Во прашање е, секако, новиот модел на телефон Galaxy S22 Ultra 5G.

Кога од прекрасната дневна светлина, на која добиваме совршено јасни и чисти фотографии ќе влеземе во ноќта, убавината на секој момент посакуваме да ја зачуваме во истиот квалитет како спомените од дневните авантури. За таа цел, Samsung ја создаде револционерната Nightography на овој телефон, функција која подразбира дури 23% поголем сензор во однос на претходните Galaxy уреди, како и Adaptive Pixel технологија која и овозможува на камерата да пропушта повеќе светло, сјајно да ги извлекува деталите и да носи поживописни бои на снимките и фотографиите, дури и при слабо осветлување.


Исто така, Galaxy S22 Ultra 5G има сензор на пиксели од 2,4um – наголем досега, што им овозможува на објективите на камерите да забележат повеќе светло и податоци, како и да ги оптимизираат светлината и деталите на видео снимките, па така секоја ваша фотографија ќе изгледа како да сте имале професионален фотограф до вас!

Подобрениот Super Clean Glass објектив на моделот S22 Ultra 5G ви помага да правите поубави и појасни ноќни видео снимки без отсјај, за кои сигурно за кои долго ќе се зборува. Исто така, автоматското кадрирање на видео снимките гарантира дека вашата камера го снима она што точно го сакате, без разлика дали во кадарот има една или десет личности. Во овој случај, нема страв дека ќе мора да „кликате“ безброј пати додека секој на сликата не излезе како што сака, бидејќи ако ја вклучите опцијата Night Solution додека правите портрети, дури и кога зумирате можете да бидете сигурни дека фотографијата нема да биде матна.


Бидејќи овој модел има неколку камери - ултра-широка камера од 12MP, широка камера од 108MP, две телефото камери од 10MP и предна камера од 40MP - бидете подготвени да ја преземете улогата на главен фотограф на вечерта бидејќи со новите функции кој се потпираат на вештачка интелигенција, како што е на пример Portrait Mode, Galaxy S22 Ultra 5G е дизајниран да направи секоја фотографија да изгледа професионално.

Покрај седењето покрај оган, раскажувањето интересни приказни и музика, летувањето можете да го завршите и со квалитетен филм, а ваш „најдобар пријател“ во оваа ситуација ќе биде The Freestyle проекторот на Samsung, кој ќе ви овозможи да ги гледате омилените содржини каде и да сте.


Овој сосема нов пренослив уред не бара никаков вид на прицврстување и може да се прилагоди за да се користи под кој било агол, така што дури и нерамниот терен нема да создаде проблем. Проекторот овозможува ротација од 180 степени, врши автофокус во секунда за да ја одржува сликата остра и јасна и емитува богат звук што го прави аудио доживувањето феноменално каде и да седите. Можете исто така да го гледате филмот на отворено со емитување содржина на која било површина , а бидејќи има надворешни батерии кои поддржуваат USB-PD и излез од 50V / 20V или повеќе, проекторот ќе биде идеален каде и да се наоѓате.


Сега кога знаете што ви треба за да организирате незаборавна вечер, одредете ја локацијата, упатете се до дестинацијата и не заборавајте да понесете двајца главни асистенти - телефонот Galaxy S22 Ultra 5G. и проекторот Freestyle, за кои можете да најдете повеќе информации на следните линкови:

Galaxy S22 Ultra 5G: https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-s22-ultra/

The Freestyle: https://www.samsung.com/mk/projectors/the-freestyle/the-freestyle-sp-lsp3blaxxh/

Комерцијален текстСпонзорирани линкови

Маркетинг