ВМРО-ДПМНЕ: Власта спроведува насилство врз пратеници за да дефокусираат од тајните преговори во Софија

Макфакс

27/06/2022

21:43

2.059

Големина на фонт

а а а

Насилие, физичка пресметка, недоличен речник е вистинската слика за криминалната власт на СДСМ И ДУИ, реагираат преку соопштение од ВМРО-ДПМНЕ по случувањата во Собранието, како што претходно информираа од опозициската партија на социјалните мрежи.

„На лудилото на власта и нема крај. Граѓаните денес беа сведоци на вистинското лице на насилниците на ДУИ И СДСМ како физички нападнаа свои колеги мавајќи со чаши по нив. Наместо СДСМ да го осуди ваквото насилничко однесување на Арбер Адеми застана во одбрана на насилството и го поддржа ваквото скандалозно однесување“, пишуваат од партијата на Мицкоски.

СДСМ И ДУИ, потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ, денес во Собранието демонстрираа сила и предизвикаа инцидент за да се дефокусира јавноста од она што тајно денес го реализираат.

Неспособната власт, оценуваат од оваа партија, сака да ја дефокусира јавноста од тајните преговори кои денес се водат во Софија за предавствата на Димитар Ковачевски, Бујар Османи и Бојан Маричиќ.

„Ваквите мрачни сценарија нема да им поминат. Премногу е!“, додаваат од ВМРО-ДПМНЕ.Спонзорирани линкови

Маркетинг