5 пара чевли кои треба да ги поседува секоја жена со стил: Удобни, лесно се комбинираат и не излегуваат од мода

Кармин

20/09/2021

16:14

6.725

Големина на фонт

а а а

Црн блејзер, тесни фармерки, „pencil“ здолниште, кожна јакна и бела кошула - ова би биле првите 5 парчиња облека кои нѝ паѓаат напамет кога станува збор за листата на основни, но вечни парчиња гардероба.

Кога станува збор за чевлите, како еден од омилените аксесоари на вљубениците во модата, би можело да се каже дека како такви заслужуваат да имаат посебна листа. Со менувањето на трендовите со секое доаѓање на новите сезони, се прашуваме кои се оние основни модели на обувки кои засекогаш ќе бидат модерни и ќе опстанат на модната сцена без оглед на трендовите.

Некои од нив сме сигурни дека веќе ги поседувате, но за да бидете сигурни дека не пропуштате ништо, погледнете ја листата од 5 модели на чевли кои ќе ви го олеснат секојдневниот живот.

Еднобојни чевли со стилето потпетица

Рамни сандали

Класични патики

Црни чизми до глужд

Војнички чизми


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk