Ова се најдобро облечените дами на доделувањето на Еми наградите: Една креација особено предизвика поделени мислења

Кармин

20/09/2021

11:37

6.252

Големина на фонт

а а а

Црвениот тепих и сензационалните креации се нешто што не може едно без друго, а токму за тоа сведочи и овогодишното доделување на Еми наградите.

Љубителите на сериите нетрпеливо чекаа да видат кој ќе ги однесе наградите во телевизиската продукција, меѓутоа она што повеќе ја интересираше публиката се изданијата на славните на црвениот тепих, а ѕвездите, како што веќе навикнавме, се натпреваруваа за комплименти и „пет минути слава“.

Сохо Хаус во Лондон блескал во полн сјај, а елеганцијата на познатите била во полн ек. По фотографиите може да се забележи дека доминирала жолтата боја на крееации.

Во продолжение издвојуваме неколку изданија кои ги воодушевија модните критичари, а особено внимание привлече младата Ема Корин за чиј стајлинг има поделени реакции.

Синтија Ериво


Елизабет Олсен


Кери Вашингтон

Џин Смарт


Ема Корин


Ања Тејлор Џој


Сара Полсон


Михаела Коел


Јара Шахиди


Кајли Куоко


Елен Помпео

Тараџи П. Хенсон


Кејт ВинслетСпонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk