Иванка Трамп со сопругот и децата го напушти Вашингтон: Убавата русокоса тука ќе го продолжи својот живот

Кармин

22/01/2021

13:20

6.180

Големина на фонт

а а а

Таа и понатаму ќе биде во близина на својот татко, судејќи според новоизбраното место за жиеење.

Иванка Трамп и нејзиниот сопруг Џаред Кушнер со децата го напуштија Вашингтон.

Откако нејзиниот татко Доналд Трамп ја заврши својата последна претседателска должност и на денот на инаугурацијата се пресели во Мајами, по него доаѓа и неговата наследничка.


НЕ ПРОПУШТАЈТЕ: 35 години оваа куќа ја чувала поранешната сопруга на Трамп: Погледнете како изгледа новата резиденција на Меланија Трамп

Иванка и Џаред на една година ја изнајмиле оваа луксузна вила во Мајами со што Иванка ќе биде во близина на својот татко, а таму ќе одлучи во која насока ќе се движи нејзината кариера понатаму.


Како што пренесуваат американските медиуми, Иванка и нејзиниот сопруг издвоиле 32 милиони долари за да се сместат во оваа куќа во текот на оваа година, а во мeѓувреме ќе одлучат и во кој правец ќе оди нивната кариера.

Инаку, кариерата на Иванка е под знак прашалник, бидејќи пораид политиката се откажа од сите други бизниси во кои што успешно „пловеше“.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk