„И Барселона треба да ја повлече десетката“

Макфакс

02/12/2020

15:52

959

Големина на фонт

а а а

Седум дена поминаа од смртта на Диего Марадона. Неговата смрт се уште е топ тема во фудбалскиот свет.

Синот на Марадона, Диего Марадона јуниор, во интервју за „Марка“, рекол дека сите тимови во кои што играл неговиот татко треба да ја повлечат десетката.

Со години таква пракса спроведува само Наполи.

„Сметам дека дресот со број 10 треба да го повлечат клубовите во кои играше. Да, вклучувајќи ја и Барселона“, рекол Марадона јуниор.

Диего Марадона, кариерата ја започнал во Аргентинос јуниорс, а потоа играл за Бока јуниорс, Барселона, Наполи, Севилја и Њувел Олд Бојс.Спонзорирани линкови

Маркетинг