Ќе се изненадите во кој хороскопски знак се родени најголем дел од сериските убијци

Кармин

16/10/2020

17:27

4.817

Големина на фонт

а а а

Дали некогаш сте се запрашале во кој хороскопски знак најчесто се раѓаат убијците?

Новинари од магазинот „Bustle“ направиле листа од 25 најкрволочни сериски убијци, па провериле во кој хороскопски знак истите се родени.  

Всушност, тоа не значи дека некој има предиспозиции да стане сериски убиец само затоа што е роден во одреден знак од хороскопот.

1. Риби

Иако рибите вообичаено се сметаат за мирни, сепак тие се нашле на врвот од листата. Дури 25 сериски убијци биле родени во овој хороскопски знак, а тоа се: Денис Радер, Ејли Ворнс, Доналд Хенри, Џон Вејн Геси и Ричард Рамирез.


Второто место го делат три хороскопски знаци. Во секој од нив биле родени по тројца крволочни сериски убијци:

1. Близнаци

Во знакот на Близнаци родени се: Питер Сатклиф, Џефри Дамер и Дејвид Берковит.

2. Стрелец

Еден од најпознатите сериски убијци на светот, Тед Бенди роден е во знакот Стрелец. Освен него тука се и Денис Нилсен и Едмунд Кемпер.

3. Рак

Ракот е еден од најемотивните знаци во Зодијакот, но во овој хороскопски знак родени се тројца сериски убијци: Гери Ридгвај, Роберт Хансен и Луис Алфредо Гаравито.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk