Неверојатен трик за миење пластични садови: Не мора да ги фрлате, на овој начин ќе ја отстраните најлошата маснотија!

Кармин

06/08/2020

15:44

2.116

Големина на фонт

а а а

Сигурно барем еднаш во животот ви се случило во омилениот пластичен сад да ставите нешто мрсно, а потоа да не можете да го измиете.

На својот ТикТок профил, Американката Ади Кемплер со пријателите споделила трик кој на многумина ќе им го олесни животот.

Во садот кој е 'проблематичен', ставете детергент за садови, топла вода и убрус. Кога ќе ставите сè, затворете го садот со капак и тресете кон сите правци една минута. Тргнете го капакот, извадете го убрусот и исплакнете го садот кој ќе ве изненади со својата чистота.

Убрусот ја собира целата маснотија за време на процесот во кој го тресете садот во сите правци. 


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk