Македонската блогерка објави фотографија од својот “задник полн со целулит”: “Не бидете опседнати со вашиот изглед”

Кармин

04/08/2020

13:51

6.889

Големина на фонт

а а а

Една од нашите најпознати блогерки, Александра Трпеска, или попозната како @majestic на Инстаграм, испрати моќна порака до сите жени да го сакаат своето тело.

Таа, позирајќи во костим за капење и во природно издание на една плажа во Охрид, ги покажала своите несовршености на телото кои ги има секоја жена на планетата. 

“Не бидете опседнати со вашиот изглед, бидете опседнати со слушањето на своето тело. Необработена фотографија од мојот задник полн со стрии и целулит”, напишала Трпеска под објавата, а во коментари добила пофалби за искреноста и храброста, како и пораки дека секое женско тело е прекрасно.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk