Жешки наслови од регионот: Српски епидемиолог најавува дека коронавирусот ќе потрае уште две години, во Солун се запалил авион...

Точка

04/07/2020

20:48

6.507

Големина на фонт

а а а

Кон најавува дека маски ќе мора да се носат до наредната пролет, на бугарско-грчката граница се чека по 13 часа, Косово добива излез на море... Ова се денешните жешки наслови од регионот.

Србија 

1. Кон: Никаде без маска до наредна пролет

2. Србите со часови чекаат преку Бугарија да влезат во Грција и да одат на море

3. Во еден ден 11 починати и 309 нови случаи во Србија

4. Србија пак настрада од обилните врнежи

5. Рама: Вучиќ може да оди и на Месечината, но на крај сепак ќе седне со легитимните власти на суверено Косово

Грција

1. Во Солун принудно слетал авион поради пожар во пилотската кабина

2. Кикиљас: Барам од туристите да ги почитуваат правилата, како што тоа го сторија и Грците

3. 13 туристи во Грција позитивни на коронавирус

4. Поголема група мигранти била забележана во Грција, во близина на границата со Македонија

5. Секоја година во чест на договорот со Грција во Преспа ќе се одржува меѓународен форум

Албанија

1. Во Албанија заразени 110 деца, помлади луѓе се потешко се борат со вирусот

2. Мета по средбата со Хоти: Албанија го подржува дијалогот Косово

3. Уапсена Албанка во Струга, имала магацин со шверцуван тутун и лекови

4. Косово ќе добие излез на море, Албанија отстапува дел од најголемото патничко пристаниште

5. Заедничка седница на косовската и албанската влада во септември

Бугарија

1. Во Бугарија почина лекар од коронавирус

2. Бугарски пратеници добија казни за неносење маски

3. Бугарија ја прашува Британија зошто останува карантинот за Бугарите

4. Игнорирани мерките за дистанцирање на фудбалски натпревар во Бугарија

5. Британска туристичка компанија ги откажа сите летови до Бугарија до крајот на летната сезона

Хрватска

1. Поддршка за Ѓоковиќ од центарот на Загреб

2. Уапсиле маж во Загреб, па во неговиот стан пронашле питон долг 5,5 метри

3. Словенија наметна рестрикции за патници од Хрватска

4. Хрватските плажи се празни

5. Произведувачите на зеленчук во Хрватска очајни, бараат да се купуваат домашни производи

Црна Гора


1. Црни прогнози на црногорските угостители: Оваа година нема да имаме ни 10 проценти од минатогодишниот промет

2. Нови 47 случаи на коронавирус во Црна Гора

3. Црна Гора: Истополниот брак е императив

4. Крах на туристичката сезона, туристите се во главно домашни

5. Русите остануваат најголемите купувачи на недвижнини во Црна Гора

Словенија

1. Словенија со двојно повеќе случаи на коронавирус од вчера

2. Словенија ја засили контролата на границите

3. Словенци го произвеле првиот сертификуван електричен авион на светот

4. Словенците со рестрикции и за патници од Хрватска, Франција и Чешка

5. Словенечката влада направи договор со опозициска партијаСпонзорирани линкови

Маркетинг