Публиката гледала во неверување: Тајсон Фјури кажал “дека сака да ја вкуси крвта на Вајлдер“, а потоа го направил токму тоа

Точка

24/02/2020

20:35

2.518

Големина на фонт

а а а

Тајсон Фјури ги навикна љубителите на боксот на неговите лудории, на неговото необично однесување...

Откако ја вратиле снимката многумина имале што да видат. Фјури кој најавувал дека “сака да ја вкуси крвта на Вајлдер“ токму тоа го направил.

Делува дека овој боксер одлучил да ја излиже крвта од вратот на ривалот:

Ова се случило во шестата рунда, а предизвикало лавина од коментари на социјалните мрежи затоа што таков детаљ не може да не се прокоментира.

Тоа воглавно биле духовити коментари:

Некои исто така се присетиле на неодамнешниот настап на Шакира на Супербол:

Или пак реакцијата на Вејд која остана засекогаш запаметена по контроверзното одземање на титулата на Ерон Гордон на НБА Ол-стар викендот во Чикаго:

##https://twitter.com/Chris8RM/status/1231459887126806528?s=20##
Спонзорирани линкови

Маркетинг