Беше поубава од Анџелина, а животните трагедии и пластичните операции ја уништија: Веќе никој не сака да ја ангажира Хантер Тајло

Точка

10/12/2019

21:14

7.903

Големина на фонт

а а а

Хантер Тајло, американската убавица и манекенка, своевремено била Анџелина Џоли.

Кон крајот на 80-те години била огромна ѕвезда, а потоа во 1990-та година била отстранета од серијата „Days of our lives“, кога одлучила да престане да глуми и се запишала на медицински факултет.

Сакала да се отсели од Њујорк, но повторно ѝ ја отвориле вратата за актерска кариера во серијата „The Bold and the Beautiful“. Актерката паралелно учела и глумела, со што не се откажала од факултетот.

На нејзината ќерка Катја ѝ бил дијагностициран рак на окото. Лекарите ѝ го отстраниле окото и девојчето одело на хемотерапии, а после неколку месеци туморот се појавил и на другото око.

Потоа, во 2007-ма година нејзиниот син Мајкл се удавил во базен во нивната семејна куќа во Невада.

Актерката поради несреќната судбина никогаш не успеала да се врати во светот на глумата, бидејќи се деформирала со пластични операции.
Спонзорирани линкови

Маркетинг