Империја за која сонуваат многу милионери - вака изгледа компанијата на Кајли Џенер

Точка

16/10/2019

13:05

2.854

Големина на фонт

а а а

Публиката ваков луксуз гледала исклучиво само на фотографии. Најламдата милијардерка на светот, Кајли Џенер, секој ден сè повеќе и повеќе го шири својот бизнис, а инспирацијата ја наоѓа во илјадници жени кои се восхитуваат на нејзината работа и колекциј за козметика.

Иако само на 20 години стана мајка, сепак Џенер напорно работи во својата фира „Kylie Cosmeticks“ која на прв поглед делува како хотел со шест ѕвезди.

Ријалити ѕвездата, ентериерот го уредила според сите свои потреби, а некои од просториите потсетуваат на розова бајка.


Во собата за одмор и креирање на нови идеи, преовладуваат комбинации на розова и беш боја, а насекаде суптилно наѕираат логотипите на познатата империја.

Ќеркичката Сторми има една година и пол и Кајли секаде ја носи со себе, а за да има вистинско детско царство, една просторија е претворена во мал рај со бебешка опрема.


Другата соба е за ручек во која Кајли со колегите јаде оброци во оредено време од денот.

Во просториите на холот, налик на дворец, може да се забележат слики од познати уметници, портрети и списанија во кои се наоѓаат едиторијали од нејзината попуалрна сестра Ким Кардашијан.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk