20 модни предлози како да ги комбинирате патиките со лежерните есенски изданија

Кармин

09/10/2019

11:29

1.636

Големина на фонт

а а а

Без разлика дали планирате да одите на кафе во центарот на градот или да одите на патување, патиките се логичен, удобен, а во последно време и многу тренди избор за вашите комбинации.

Патиките доаѓаат во безброј различни бои, модели и дезени со кои можете да бидете сигурни дека ќе ги искомбинирате на својствен начин и дека ќе пронајдете дизајн кој ќе го нагласи важиот одважен, минималистички, романтичен или рокерски стил. 


Додека временските услови сè уште дозволуваат, тие се идеална алтернатива на рамните чизми и моден додаток кој вешто кокетира со џемперите, кожните јакни и кадифените парчиња.

Дека тие можат одлично да изгледаат и во комбинација со вашето омилено сако, маица со порака, елегантна кошула, предимензиониран џемпер, здолниште, фармерки, но и фустан на преклоп докажуваат и следните изданија на овие блогерки.

Затоа, “фрлете се” на прегледување на овие есенски комбинации во продолжение и пронајдете ја вашата модна инспирација:Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk