Давитков распали на ФБ по отказот: Антиќ ми рече, не се замарај со „ОВИЕ“!

Макфакс

19/09/2019

17:08

4.172

Големина на фонт

а а а

Поранешниот кошаркар Јорданчо Давитков е сменет од селекторската функција во машката македонска сениорска кошаркарска репрезентација.

Тој откако денеска доби официјалниот раскин на соработката со Кошаркарската федерација на Македонија, a својот став за смената го искажа на социјалната мрежа „Фејсбук“.

Давитков е разочаран од односот на актуелното раководство во македонската кошарка, а посебно незадоволство искажува за односот на актуелниот претседател на КФСМ, Перо Антиќ, кон репрезентацијата и колегите кои, наводно, ги нарекува „ОВИЕ“.

Еве што напиша Давитков на ФБ:Спонзорирани линкови

Маркетинг