Костимите за капење по кои “полудеа“ сите девојки ширум светот: Долниот дел е предлабок, но тоа е модата

Кармин

13/08/2019

20:59

11.857

Големина на фонт

а а а

Костимите за капење кои повеќе сокриваат отколку што откриваат се апсолутен хит на Инстаграм.

Овој автралиски моден бренд набрзо станал најпосакуваниот костим за капење.  

Минијатурните модели изгледаа заминаа во заборав додека пак ретро гаќичките со висок струк и градник со корпи, по примерок на некогашните пин-ап модели станале апсолутен хит оваа сезона, тврдат модните експерти, а предноста кај нив е исто така што вешто ги покриваат недостатоците.

Многубројни модни инфлунсерки од Ибица до Бали позираат во идентични костими за капење кои повеќе сокриваат отколку што откриваат.

Овој модел има и еден детаљ, а тоа е ремен со златни копчиња како и градник со корпи. 

View this post on Instagram

This wimp jumped off some cliffs today.

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk