Погледнете го најбизарниот модел на бикини кој се најде на модните писти и изгледа целосно непристојно

Кармин

18/07/2019

08:53

5.214

Големина на фонт

а а а

Неделата на костими за капење во Мајами донесе нови трендови за кои се прашуваме дали навистина ќе се носат ова лето.

Обичното бикини одамна не е во мода. Сега се носат попровокативни варијанти на костими за капење, од оние минијатурните до оние кои го откриваат долниот дел од градите.

Можеби светот на модата вели дека овие модели се во тренд, но странските медиуми пишуваат дека дошло времето на бизарни бикини.

Првиот кој “ни падна в очи“ е сребреното мини бикини кое изгледа како оваа возрасна личност да го земала бикинито од осумгодишно девојче. Долниот дел од ова бикини не е потребно дополнително да се коментира.


Овој модел на бикини сигурно би го зазел првото место за најбизарно бикини на светот.

Вистина е дека никој не може да не се согласи на сексапилноста која ја открива долниот дел на градите на ова бикини, но да се вратиме во реалноста. Дали некоја жена навистина би носела ваков вид бикини во текот на еден вообичаен ден на плажа?Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk