„Никогаш не сум имала таква болка“: Ким Кардашијан со запрепастувачка изјава за последниот аутфит на Мет Гала

Кармин

09/07/2019

14:39

6.383

Големина на фонт

а а а

Колку далеку да е подготвена да отиде за да изгледа добро, Ким Кардашијан покажа и со последниот аутфит на овогодинешната Мет Гала.

Старлетата на најголемиот моден настан на годината се појавила во припиена тооалета со мокар изглед, на која се потпишува дизајнерката Тиери Муглер, која го истакнала нејзиниот никогаш потесен струк поради кој во јавноста се погодуваше дека извадила неколку ребра.


Подоцна се испоставило дека сепак не отишла толку далеку, туку дека носела корсет и дека пред настанот отишла на часови за учење како да дише во него, за да може максимално да биде стегната.

но, и покрај добрата подготовка, Кардашијанката во новото интервју за „Wall Street Journal Magazine“, конечно признала дека на Мет Галата едвај дишела и дека тоа и било едно од најболните искуства во нејзиниот живот.


„Никогаш во животот не сум почувствувала таква болка“, рекла Ким.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk