Овие три хороскопски знаци не сакаат никого туку се сакаат само себе

Кармин

11/07/2018

13:26

2.847

Големина на фонт

а а а

Иако тоа никогаш не би го признале, следните хороскопски знаци имаат поизразени нарцистички карактеристики. Едноставно тие сметаат дека тие се најдобри, исклучително прават сè поради сопствено задоволство.

Овен 

Првиот знак на зодијакот, подеднакво и најогнениот, има многу доблести, но и една огромна маана која им пречи на речиси сите, но и тоа е нарцисоидно. Иако е добро и здраво да се сакате себе, припадниците на овој знак малку претеруваат во тоа и одат толку далеку што себе се гледаат како победници, најпаметни, најубави и најпосебни.


Вага

Вагите се сметаат за едни од најповршните знакови. Тие сакаат убави работи и убави луѓе така што може да се каже дека на тој начин го набљудуваат светот, но и себе. Обожуваат да привлекуваат внимание кај другите луѓе и очекуваат посебен третман. Припаднциите на овој знак често говорат за своите успеси, а неретко и претеруваат во тоа.


Лав

Огнените лавови се познати по својата егоцентричност и очигледно тие не се обидуваат да го сокријат тоа од другите. Тие искрено си се воодушевуваат сами на себе, обожуваат да бидат во центар на внимание и често знаат сè. Колку лавовите сакаат да имаат добар углед во друштвото зборува и фактот дека тие би се согласиле да направат нешто за другите доколку за нив се зборува убаво.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk