Со нетрпение ја очекувате пролетта, а сè уште е зима? Овие пролетни трендови можете да ги носите уште веднаш

Точка

13/03/2018

09:40

2.177

Големина на фонт

а а а

На студената зима веќе ѝ се гледа крајот, а овие денови веќе почнавме сериозно да размислуваме за пролетната мода.

Но, иако температурите нагло пораснаа, уште е прерано да ги извадиме од ормарот лелеавите фустани, мини здолништата и балетанките.  

Но, сепак некои трендови за претстојната пролет може да ги носите уште сега бидејќи се идеални за преодниот период, а еве за што точно станува збор:

Боја на лаванда

Институтот за бои “Pantone” ја прогласи бојата на лаванда за боја на годината, а модниот свет е согласен во тоа. Носете ја од глава до пети или одберете неколку детали во оваа боја – во секој случај не можете да погрешите.

Точки

Точките се наједноставниот начин како да ја разиграте секоја модна комбинација, а оваа пролет тие повторно ќе бидат во тренд.

Винил

Облеката и модните додатоци од винил веќе некое време пробуваат да се “истуркаат” во мејнстрим модата, а оваа пролет тоа сигурно ќе се случи. Набавете си винил чизми, а за пролетта купете различни панталони или здолништа од овој сјаен материјал.

“Statement” балонери

Балонерите се класика, но оваа сезона ќе се носат нешто поразиграни модели во впечатливи бои, шарени принтови, многу копчиња и извезени детали кои се сигурна мамка за погледи.

Панталони со линии

Спортската елеганција е сè уште “ин”, а истата најлесно ќе ја осигурате преку панталоните со линии од страна на ногавиците. Тоа може да бидат и долен дел од тренерки, но и карирани панталони обогатени со овој спортски детаљ.

Мали чантички

Чантичките кои се носат околу струкот и оваа сезона се во тренд, а крајно време е да му пружите шанса на овој практичен и многу популарен моден додаток.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk