Како изгледаше црвениот тепих на Brit Awards 2018?

Завчера, во познатата O2 Арена во Лондон се одржаа британските музички награди кои на едно место ги собраа најголемите имиња од британската музичка сцена. На црвениот тепих се појавија многу познати ѕвезди меѓу кои најголемата атракција на вечерта беше младата пејачка Дуа Липа.