ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!
Најголемата промена во животот на една жена се случува токму за време и после бременоста.

Прочитај повеќе >>

ЖИВОТОТ Е ЕДЕН
Среќен е само оној којшто ги сфатил овие 8 лекции: Четвртата е толку тешка за совладување...
Сетете се на тоа дека лошите нешта коишто ни се случуваат се всушност најдобри животни лекции.
13.01.2017, 14:51

СЛАВНИ СЕМЕЈСТВА
Ова е жената поради која еден моќен човек денес заплака јавно...
Барак Обама во својот проштален претседателски говор ја искористи приликата да ѝ се заблагодари на сопругата Мишел и на ќерките, за жртвувањето на својот ...
11.01.2017, 21:18

СВАДБЕНИ ФОТОГРАФИИ
Свадбен албум каков што сите посакуваат: Ова се најубавите фотографии од венчавки од 2016-та!
Фотографиите од нашата венчавка заземаат посебно место во нашиот живот кај секој од нас, а во денешно време кога и друштвените мрежи заземаат исто толку посебно...
10.01.2017, 14:27

СЕЛЕБРИТИ
Се ожени најплатениот и најубавиот турски актер: Погледнете како изгледа неговата сопруга!
Водечкиот турски актер Мурат Јилдирим неодамна во Истанбул го кажа своето судбоносно “да”. Ова за него е второ стапнување пред олтарот, а неговата нова избранич...
05.01.2017, 21:01

КОРИСНИ ТРИКОВИ
5 трикови кои ќе ви помогнат да се движите по снег и мраз како професионалец!
Како што веќе најавија метеоролозите, пред нас се исклучително ниски температури и многу, многу мраз!
05.01.2017, 10:12

ИНТЕРЕСНО
Неверојатниот детаљ којшто ги поврзува филмовите “Сам дома” и “Пријатели”: Како успеавме да не го забележиме ова?!
Мегапопуларниот филм “Сам дома” со години наназад за сите нас е омилена празнична разонода, а “Пријатели” ги гледаме буквално секојпат кога се репризираат.
04.01.2017, 21:05

ПРАЗНИЦИ СЕ БЛИЖАТ
12 нешта коишто треба да си ги подарите на себе си за празниците
Секој заслужува подарок, па дури и ако мора самиот на себе си да си го подари.
30.12.2016, 15:16

ФИЛМСКИ КЛАСИЦИ
За прв пат ги гледавме пред 26 години: И сега сите тие изгледаат потполно поинаку!
Празниците се традиционално време кога повторно ги гледаме филмските класици на “малите екрани”, a еден од нив е секако и “Сам Дома”.
28.12.2016, 14:10

ЖИВОТОТ Е ЕДЕН
Дишете со полни бели дробови: Животот е премногу краток за да ги толерирате овие 20 нешта!
Не дозволувајте си на себе си за едноставно да се помирите со животот. Секој ден ви се нудат најразлични избори.
28.12.2016, 10:24

КРАЛСКИ СЕМЕЈСТВА
Писмата на Лејди Ди ја откриваат вистината: Еве каков бил животот во Бакингемската палата...
Сирил Дикман служел во кралското семејство повеќе од 50 години, а се чини дека Дајана токму со него имала еден сосема посебен однос.
23.12.2016, 13:30

СЕЛЕБРИТИ
Можеби се обиде да го сокрие стомачето, но папараците “уловија” ексклузивни кадри!
Кога Ирина Шајк се појави на овогодинешната ревија на Victoria’s Secret, се чини дека целата планета започна да зборува за можна бременост и трудничко стомаче н...
22.12.2016, 18:38

ОЧЕКУВАЊА И РЕАЛНОСТ
Дали се согласувате со тоа дека господинот Дарси на многумина всушност им го упропасти животот?
Зима, празници, неколку слободни денови пред нас... Совршена комбинација за романтични филмови!
22.12.2016, 15:57

ЖИВОТНИ СТОРИИ
Со солзи во очите: Ана Ивановиќ за прв пат јавно за Бастијан, осаменоста и приновата
Тенисерката овојпат искрено говори за бракот со сопругот Бастијан Швајнштајгер, откривајќи многу детали од својот приватен живот.
21.12.2016, 15:32

ЖИВОТОТ Е ЕДЕН
Најпознатиот руски психолог ви открива 10 совети за среќа: Менувајте се себе си, а не другите!
Дали знаете зошто сме несреќни и кои сè препреки на патот кон среќата може да нè пресретнат, но и како да ги надминеме?
19.12.2016, 10:35

СТОРИИ
Забременила со 17 години, сите ја осудувале, а таа им приредила вистински шок пред породувањето!
Сите мислеле дека таа нема да го оствари својот сон да стане социјален работник токму кога нејзиниот стомак започнал да расте.
16.12.2016, 19:53

УСПЕШНИ ДАМИ
Во само 6 реченици: Мерил Стрип ви ја открива смислата на животот - на ова таа му ја должи својата среќа
Славната оскаровка отсекогаш водела мирен семеен живот, а се чини дека клучот на нејзиниот успех лежи токму во овие неколку нешта...
15.12.2016, 18:45

СОВЕТИ ЗА ДАМИ
7 нешта кои мудрата жена никогаш не ги бара од својот маж
Мудрата жена никогаш не го исмева својот маж, бидејќи знае дека и самата е дел од неговите одлуки!
14.12.2016, 16:37

ИСТРАЖУВАЊА
Возење во високи потпетици: Мода или голема опасност?
Иако возачите во папучи, апостолки и на високи потпетици може да ја загрозат безбедноста во сообраќајот, ниту еден закон во Македонија не дефинира во какви обув...
13.12.2016, 13:56

ЖИВОТНИ ПРИКАЗНИ
Една фотографија како опомена: Многу мајки вака ги носат бебињата и многу ризикуваат!
Младата мајка Моли Ландис објави фотографија којашто се чини дека инстантно го обиколи целиот свет.
10.12.2016, 11:40


12345678910 ... Последна

НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг