ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Земјените знаци се најдобрите пријатели во животот
Бик, Девица и Јарец се трите земјени знаци кои се најсигурни и најлојални пријатели. Тие нема да бегаат од Вас кога Вашиот живот ќе тргне наопаку, туку ќе бидат сигурно засолниште и цврста потпора за Вашите проблеми.

Прочитај повеќе >>

ЉУБОВТА И ПЛАНЕТИТЕ
Зошто не успевате во љубовта, судејќи по Вашиот хороскопски знак?
Во романтичните врски, често ги правите исти грешки или ги одбирате погрешните личности, и тоа го правите по истото сценарио.
07.02.2017, 14:59

ЗАНИМЛИВОСТИ
8 квалитети на луѓето родени во месец јануари...
Првиот месец во годината, месец јануари, означува нов почеток, а луѓето родени во овој месец, поседуваат широк спектар од квалитетни особини.
04.01.2017, 14:28

АСТРО
Овие три хороскопски знаци се вистински детектори за лаги: Нив никогаш не можете да ги измамите!
Астрологијата тврди дека овие три хороскопски знаци ја откриваат лагата буквално за миг...
31.10.2016, 13:48

АСТРО
Пазете се од овие три знаци! Можат да ја освојат секоја жена, но не и да и' останат верни
Дали сте подготвени да ризикувате со нив?
07.10.2016, 14:19

АСТРО
Овој хороскопски знак на сите им оди на нерви. Што мислите, кој?
Нивната ситничавост и неспособност за некогаш нешто да премолчат како и постојаната потреба за сè да стават на свое место навистина знае да иритира и малку...
18.07.2016, 09:44

АСТРО ЗАБАВА
Жените во овој хороскопски знак имаат најмали шанси да пронајдат сродна душа
Според астролозите, хороскопот може да открие многу аспекти од нашата личност. Хороскопот може многу да открие за љубовта, за бракот и за пронаоѓањето на вистин...
30.06.2016, 14:40

АСТРО
Имате голема среќа ако сте еден од овие три хороскопски знаци: Тие живеат најдолго!
Хороскопот открива различни аспекти од нашите животи, но може ли да ни открие и колку долго ќе живееме?
06.06.2016, 21:36

АСТРО
Голем хороскоп за 2016-та: Поранешните партнери на Рибите може целосно да ги тргнат од колосек
За рибите, 2016-та дефинитивно би можела да се окарактеризира како година на големи промени.
12.01.2016, 16:05

АСТРО
Голем хороскоп за 2016-та: На Водолиите им се заканува нервен слом, но нивната љубов ќе цвета!
Ова ќе биде одлична година за Водолиите којашто ќе им овозможи остварување на нови друштвени контакти и нови емотивни врски.
11.01.2016, 15:17

АСТРО
Голем хороскоп за 2016-та: Јарците ќе заборават на претходните врски и конечно ќе пронајдат вистинска љубов
Во 2016-та година Јарците ќе ги преиспитаат своите цели и ќе оформат нови стратегии за нивно остварување.
09.01.2016, 12:57

АСТРО
Голем хороскоп за 2016-та: Стрелците може да очекуваат турболентна љубовна година
Стрелците во 2016-та година ќе доживеат големи промени во животот. Во оваа година ќе се насочите кон личното развивање, а ќе добиете и безброј добри прилики.
08.01.2016, 13:25

АСТРО
Голем хороскоп за 2016-та: Скорпиите ќе свртат нов лист и конечно вистински ќе уживаат
За Скорпиите, 2016-та година ќе биде во знакот на достигнувањата на личен план. Ќе ги направите неопходните промени и ќе тргнете напред, така што во животот ќе ...
05.01.2016, 16:05

АСТРО
Голем хороскоп за 2016-та: Овновите ги очекува навистина неверојатна година
Овновите ќе имаат неверојатна година пред себе, бидејќи распоредот на планетите е дефинитивно овојпат во нивна корист.
04.01.2016, 15:58

АСТРО
Голем хороскоп за 2016-та: Биковите на животот ќе гледаат од нова перспектива
За Биковите оваа година ќе биде совршена за решавање на конфликтите коишто продолжуваат помеѓу самите нив и надворешниот свет.
02.01.2016, 12:03

АСТРО
Голем хороскоп за 2016-та: Близнаците може да очекуваат големи љубовни промени
Ќе бидете полни со самодоверба и ќе уживате во сите убави нешта коишто животот може да ги понуди.
31.12.2015, 09:05

АСТРО
Голем хороскоп за 2016-та: Раковите ги очекува голем успех, но и големи љубовни проблеми
Раковите во 2016-та година ќе зрачат со оптимизам и самодоверба, што ќе им овозможи голем успех на сите полиња.
30.12.2015, 09:37

АСТРО
Голем хороскоп за 2016-та: За Лавовите оваa ќе биде година на животот
Во годината којашто ни пристига, поради присуството на Јупитер во знакот, Лавовите имаат неверојатни шанси за буквално сè да свртат во своја корист, да рас...
29.12.2015, 09:32

АСТРО
Голем хороскоп за 2016-та: Кај Девиците најпрво пристига љубовта, а дури потоа парите
Оваа година ќе мора да ги откриете своите сокриени способности и да ги искористите на нов и оригинален начин како би ги постигнале сопствените животни цели.
28.12.2015, 11:23

АСТРО
Голем хороскоп за 2016-та: Драстични промени во љубовниот живот на Вагата
Вагите би требало да ги искористат своите креативни способности како би направиле добра стратегија за успех во 2016-та година.
26.12.2015, 16:28


123456

НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

За што служи фиоката под Вашата рерна?
Дали и Вие, како и повеќето жени на светот, ја користите онаа мала фиока под рерната за чување на та...
ЖИВОТНА СТОРИЈА
Фотографија која го расплака светот: Секојдневната борба со ракот на 10-годишниот Дрејк
ВЕЖБИ
Дали најмоќната вежба за стомачни мускули е навистина толку ефикасна?
ЖИВОТНА ПРИКАЗНА
“Бев вдовица и бремена, но потоа повторно се заљубив” – како истата трагедија го спои овој пар?
НЕГА
Масла за лице кои ќе направат чуда за Вашата кожа!

ВИДЕО ВЕСТИ

Дали најмоќната вежба за стомачни мускули е навистина толку ефикасна?
Една девојка се одлучила да ја испроба вежбата во која сите се колнат и да провери дали навистина се...
БЕСПРЕКОРЕН ИЗГЛЕД
Откриени најголемите лаги на beauty блогерките
ЖИВОТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА
Момчето ја навредувало поради нејзиниот изглед – сега ја бара назад!

ФОТО ВЕСТИ

Побарале да го напушти базенот за да не ги зарази другите – причината е апсурдна!
Лијан Хантер е девојка која добила псоријаза кога имала само пет години. Низ годините, нејзините дам...
ЖИВОТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА
Момчето ја навредувало поради нејзиниот изглед – сега ја бара назад!
СОВЕТИ ЗА УБАВИНА
Тајните на нејзиниот природен изглед: Таа знае како да ја истакне својата убавина

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг