ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Оваа фотографија успеа да добие повеќе од милион и пол “лајкови”: Кога ќе го видите остатокот, ќе ви стане јасно зошто!
04.01.2017 | 16:08
Извор: Кармин
Прочитано: 19688 пати

Фотографиите на оваа ријалити ѕвезда ги соборуваат сите рекорди според бројот на “лајкови” коишто ги добиваат.

А до реакцијата на огромниот број на луѓе на оваа друштвена мрежа таа доаѓа на еден и единствен начин – со промовирање на својот изглед. Кајли Џенер и во 2017-та година продолжува во стариот и добро познат ритам, а првите денови од Новата година на нејзиниот профил се одбележани повторно со нови и провокативни фотографии...


Кајли овојпат позира заедно со својата пријателка, и тоа во мрежест костим за капење, во поза којашто е провокативна само на нејзин својствен начин.

Таа ја објави фотографијата пред неполни 24 часа, и веќе додека го пишуваме овој текст успеа да добие околу 1.9 милиони “лајкови”.

lil babies

A photo posted by Kylie (@kyliejenner) on


Нешто помалку “лајкови” доби и оваа нејзина малку “поумерена” фотографија, но повторно се работи за исто толку импресивна бројка – 1.2 милиони “лајкови”.

🌴

A photo posted by Kylie (@kyliejenner) on


Фотографијата пак којашто се заканува да ги засени претходните две е токму оваа, а истата за многу кус временски период успеа да добие милион “лајкови”, или до моментот додека го пишуваме овој текст – 1.7 милион “лајкови”.

new year who dis

A photo posted by Kylie (@kyliejenner) on


Нејзината нова серија од провокативни фотографии се секако проследени со бројни комплименти, но и критики дека премногу ја разубавува својата фигура со најразлични филтери.

Што мислите вие?


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД МОДА И УБАВИНА

СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
Актерката Ева Лонгорија веќе некое време наназад гордо и удобно ужива во својата нова фигура – со неколку килограми одвишок.
19.01.2017, 13:46


ЗИМСКА НЕГА
Важен совет за сите дами: Негувајте ги стапалата и во зима!
И зимската нега на стапалата е подеднакво важна како и онаа во текот на летниот период.
18.01.2017, 14:44


КРАЛСКА МОДА
Што е тоа што прави Кејт Мидлтон и секоја друга жена да биде кралица на стилот? Еден моден детаљ менува сè!
Каде и да се појави, војвотката од Кембриџ станува главна тема помеѓу светските модни критичари.
17.01.2017, 19:16


ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
Некој се досетил, па решил да внесе мала промена во понудата на костими за капење за следната сезона. И колку и да е бизарен новиот тренд, многу дами се чини дека веднаш го прифатија...
17.01.2017, 17:06


СЕЛЕБРИТИ
Старлетата и контроверзната мајка открива како изгледала пред силиконите: Ќе се изненадите!
Кети Прајс, попозната како Џордан, е вистински љубител на пластичните операции. Последно, минатата година, таа по осми пат ги оперираше градите!
16.01.2017, 16:54


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг