ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Што тој очекува од првиот секс?
22.07.2013 | 13:12
Извор: Кармин
Прочитано: 3734 пати

Еве што треба да правите доколку имате ново момче, а на првиот секс сакате да оставите добар впечаток, и двајцата да бидете задоволни...

Тој очекува да бидете активна: немојте целата работа да му ја препуштите нему. Бидејќи тоа е вашиот прв сексуален однос, не мора да изведувате акробации во кревет, но никако и немој само да лежите и да чекате тој да ја заврши целата работа сам... Задоволувајте се двајцата, само на тој начин ќе уживате.

Не бидете незадоволни од своето тело. Нема потреба да се криете под чаршавот, да ги гасите сите светла и слично. Дозволете си себе да уживате. Како и да е, ако веќе сте во врска сигурно тој некогаш ќе ве види без облека. Затоа нека види уште првиот пат, и подоцна ќе ви биде полесно.


Првиот сексуален однос со новото момче може да биде напнат и еротичен, но е и обележан со очекувањата.

Сигурно двајцата ќе бидете нервозни и напнати, сакајќи нештата да испаднат во најдобар ред.Сепак, нервозата може да има негативни резултати: изостанок на ерекција или предвремена ејакулација. Затоа двајцата обидете се да се опуштите што повеќе.


Во случај да дојде до некоја од овие несакани ситуации, дајте му до знаење дека е тоа нормално и дека на секој може да му се случи. Бидете искрени и отворено зборувајте со него. Ако изреагирате премногу драматично, големи се шансите дека ќе сака да раскинете.

Дајте му до знаење што сакате, а што не! Со оглед на тоа што тоа е ваш прв секс, тој не може да знае што сакате. Затоа покажете му што ви е убаво.

После самиот чин, не си дозволувајте изливи на емоции. Колку поопуштено пристапувате, толку повеќе тој ќе биде воодушевен од вас.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД ЛИБИДО

ЉУБОВНИ ВРСКИ
Стојте понастрана од ваквите мажи
Секој однос кој мора да биде во тајност, не е вреден за вашите нерви и труд...
03.07.2015, 19:15


ОД НА СРАМОТ
Исповед на девојка која секој викенд имала секс со различен маж
Исповедта на оваа Американка која била во куќа на сестринство звучи како сцена од возбудлив филм, но нејзиното возбудување има и мрачна страна. Често имала секс за една ноќ, а будењето било болно. Ова се зборовите на Мередит Ли која за „Elite Daily” го опишала своето искуство.
01.07.2015, 12:10


СЕКС ВО БРАК
7 докази дека сексот во брак е (нај)добар
Многумина мислат дека во брак сексот станува здодевен, монотон и неинтересен, но сепак тоа се само предрасуди. Има многу причини поради кои токму сексот во бракот е подобар од оној во врска, а ние ви носиме седум причини поради кои брачните парови имаат одличен сексуален живот.
29.06.2015, 13:30


ЛИБИДО
Мали секси тајни: Како да го усреќите вашиот маж?
За да уживате во водењето љубов, но и да го усреќите вашиот партнер, би требало пред сè да се опуштите и да се изборите со комплексите и беспотребните опсесии. Еве кои се најчестите...
26.06.2015, 21:46


ЖЕНСКО ЛИБИДО
До женски оргазам во само четири чекори!
Ако мажот сака да ѝ овозможи задоволство на својата жена, тогаш мора и малку да се потруди, и тоа на вистински начин. Повеќе студии покажаа дека на жените им се потребни минимални 10 до 20 минути за да стигнат до кулминација.
17.06.2015, 21:45


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Ја воодушевила нацијата со својот изглед: Се појавила во една емисија и станала интернет сензација
Симпатичната русокоса која вчера се појавила во една британска емисија станала вистинска интернет се...
ДОБАР 'УЛОВ'
Миранда Кер го „уловила“ најмладиот милијардер на светот
ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА
Популарната јутјуберка ја извадила шминката, а фановите почнале да ја навредуваат – Еве што им одговори
БАКСУЗНО ИМЕ
Проклетството на Холивуд? Еве зошто е лошо да се викате Џенифер
ИСПЛАКНЕТЕ ОЧИ
Девојки, земете воздух: Згодниот тенисер позираше како од мајка роден (+18)

ВИДЕО ВЕСТИ

Популарната јутјуберка ја извадила шминката, а фановите почнале да ја навредуваат – Еве што им одговори
Ем Форд, популарна јутјуберка која се занимава со шминкање и убавина, пред неколку месеци почнала да...
ДАРЕЖЛИВИ МУШТЕРИИ
Шокантен бакшиш: Келнерка се расплакала кога видела што ѝ оставил „ангелот чувар”
PARIS HILTON PRANK
Ова е најсуровата скриена камера, а жртва е расплаканата богаташка Парис Хилтон

ФОТО ВЕСТИ

Социјалните мрежи се преполни со вакви фотографии, а знаете ли што претставуваат овие тетоважи?
Фотографиите од тетоважи кои потсетуваат на интерпункциски знак масовно се објавуваат по социјалните...
МОДНИ ГРЕШКИ
Катастрофални модни грешки: Девојката на Марио Геце направила неколку промашувања
ГО УРНА РЕКОРДОТ
Оваа нејзина фотографија е „најлајкуваната” во историјата на Инстаграм – Еве зошто

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг