ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Што тој очекува од првиот секс?
22.07.2013 | 13:12
Извор: Кармин
Прочитано: 3978 пати

Еве што треба да правите доколку имате ново момче, а на првиот секс сакате да оставите добар впечаток, и двајцата да бидете задоволни...

Тој очекува да бидете активна: немојте целата работа да му ја препуштите нему. Бидејќи тоа е вашиот прв сексуален однос, не мора да изведувате акробации во кревет, но никако и немој само да лежите и да чекате тој да ја заврши целата работа сам... Задоволувајте се двајцата, само на тој начин ќе уживате.

Не бидете незадоволни од своето тело. Нема потреба да се криете под чаршавот, да ги гасите сите светла и слично. Дозволете си себе да уживате. Како и да е, ако веќе сте во врска сигурно тој некогаш ќе ве види без облека. Затоа нека види уште првиот пат, и подоцна ќе ви биде полесно.


Првиот сексуален однос со новото момче може да биде напнат и еротичен, но е и обележан со очекувањата.

Сигурно двајцата ќе бидете нервозни и напнати, сакајќи нештата да испаднат во најдобар ред.Сепак, нервозата може да има негативни резултати: изостанок на ерекција или предвремена ејакулација. Затоа двајцата обидете се да се опуштите што повеќе.


Во случај да дојде до некоја од овие несакани ситуации, дајте му до знаење дека е тоа нормално и дека на секој може да му се случи. Бидете искрени и отворено зборувајте со него. Ако изреагирате премногу драматично, големи се шансите дека ќе сака да раскинете.

Дајте му до знаење што сакате, а што не! Со оглед на тоа што тоа е ваш прв секс, тој не може да знае што сакате. Затоа покажете му што ви е убаво.

После самиот чин, не си дозволувајте изливи на емоции. Колку поопуштено пристапувате, толку повеќе тој ќе биде воодушевен од вас.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД ЛИБИДО

ЉУБОВ И ВРСКИ
Дали мислите дека е неподносливо кога паровите се премногу интимни во јавност?
Хана Барбакоф, креаторката на веб серијата "Kids These Days", направи интересен видео запис во кој што открива зошто експлицитната размена на емоции во јавност во потполност нè ужаснува.
13.11.2015, 10:30


ЛИБИДО
Дали е ова вистината за мажите кои што сакаат анален секс?
Не плашете се – нашата намера не е да ги убиеме пеперутките во вашиот стомак, ниту да ве одвратиме од аналниот секс, туку да го согледаме, од аголот на психолозите, профилот на мажите кои што сакаат да го практикуваат овој вид на секс.
03.11.2015, 15:11


ЛИБИДО
Жените конечно се согласија: Овие пет пози во сексот најмногу нè возбудуваат
Секоја жена има свои омилени пози во сексот во кои што најмногу ужива, но најчесто токму една од нив е добитна кога се работи оргазмот.
30.10.2015, 21:05


МАЖИ VS. ЖЕНИ
Науката докажа: Жените навистина можат да им го скратат животот на своите мажи
Се чини дека по ова прашање сме навистина виновни. Или барем така тврди едно данско истражување кое што е спроведено врз 9857 мажи и жени, на возраст од 36 до 52 години.
30.10.2015, 16:01


ЖЕНСКО ЛИБИДО
Девојките признаа: Еве што навистина мислиме за оралниот секс
Да се проба оралниот секс, или не, прашањето се поставува токму сега. А мислењата на девојките за оралниот секс се различни. Некои уживаат, за некои тоа е нешто одвратно, додека други се едноставно премногу срамежливи па не смеат ниту да помислат на тоа.
26.10.2015, 20:31


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Рецептoт на славната руска треварка е хит во светот: Топи 10 сантриметри во обемот, за 10 дена!
Познатата руска фитотерапевтка др Ирина Стефановска гостувајќи во една емисија, објасни дека со помо...
ВЛИЈАТЕЛНИ ЖЕНИ
Како оваа девојка од поранешна Југославија му стана жена на моќниот Доналд Трамп?
ФАМИЛИЈА
10 реченици со коишто мајките "нè измачуваа": А секогаш беа во право!
ИСТРАЖУВАЊА
Зошто кога ќе се погледнеме во огледало изгледаме супер, а на "селфи" фотографијата – катастрофално!?
МАНИКИР
Пред да пристигне првиот снег направете си "џемпер-нокти": Вистински хит за оваа зима!

ВИДЕО ВЕСТИ

Пред да пристигне првиот снег направете си "џемпер-нокти": Вистински хит за оваа зима!
Кој вели дека и своите нокти не може да ги "облечете" во најдобриот можен џемпер?
КУЈНА И РЕЦЕПТИ
Подобро од пица, повкусно од пилешко во сос. И тешко дека ќе може да застанете после едно парче...
ТЕСТ
Видео запис којшто ќе ве хипнотизира: Иако не верувате, ќе го промените мислењето откако ќе го погледнете

ФОТО ВЕСТИ

Со седум години носеше "еден тон" шминка, пиеше енергетски пијалоци и танцуваше во бар, а денес изгледа токму вака!
Американското реално шоу со девојчиња коишто сакаат да станат мисици, своевремено предизвика големи ...
ВЛИЈАТЕЛНИ ЖЕНИ
Како оваа девојка од поранешна Југославија му стана жена на моќниот Доналд Трамп?
СЕЛЕБРИТИ
Многу се зборуваше за нивната љубов, нo и нивниот развод: После оваа фотографија, сите ќе останат без коментар

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг