Ивона Јо за Точка ТВ: „Откако ослабев 41 килограм енергијата ми е почиста, сега сите конци се во мои раце“

25-годишната Ивона Јовановиќ од Куманово, пред само три месеци направи операција за кратење на желудникот во Турција. Пред камерата на Точка откри многу интересни детали од целиот процес со операцијата која ѝ го промени животот. Погледнете го целото видео интервју со Ивона Јо, кое сигурно ќе успее да ви донесе малку позитивна енергија ова петочно попладне.