Соиграч урнебесно го имитираше Никола Јокиќ, еве како реагираше кошаркарот

Никола Јокиќ на автентичен начин ја запчна новата сезона во НБА лигата и му донесе две победи на Денвер. Погледнете што се случува на нивниот тренинг!