НБА Топ 5: Вечер во знакот на Лука Дончиќ

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран четвртиот натпревар од финалната серија во Западната конференција по кој Минесота намали на 3-1 против Далас. Најубавите потези на вечерта ги одбележа Лука Дончиќ кој постигна три поени од неверојатно тешки позиција, а имаше и фантастично додавање за атрактивна „цепелин“ завршница.