(Фото) Брачен пар поради облог престанале да јадат слатки и да пијат алкохол: Погледнете како изгледаат денес

Кармин

28/09/2023

12:53

5.583

Големина на фонт

а а а

Лекси и Дени Рид долго време се бореле со дебелината, но конечно донеле храбра одлука да го променат својот живот од корен. Нивната приказна е инспиративна и покажува како упорност и волјата можат да донесат позитивни промени во животот.

Ова патување кон здравјето и промена на навиките не било воопшто лесно. Лекси и Дени сфатиле дека мора да преземат сериозни чекори за да ослабат и го подобрат своето здравје. Кога конечно ја донеле таа одлука, биле одлучни да ја спроведат до крај, без оглед на препреките кои им се појавувале на патот.


Нивните резултати на крајот од ова трансформациско патување навистина се импресивни. Лекси и Денис станале вистински извор на инспирација за многу луѓе ширум светот.


Како изгледал нивниот пат кон трансформацијата?

Пред да одлучат да ја направат оваа промена, Лекси и Дени поминувале многу време пред телевизор и често посетувале ресторани. Нездравата храна била нивниот избор, што придонело за нивната дебелина.

Парот се запознал во 2007 година, а по венчавката нивните навики во исхраната дополнително се влошиле. Она што е важно да се спомене е дека Лекси никогаш не размислувала за здрава исхрана.


Нивните секојдневни активности, колку и да се едноставни, станале вистински проблем. Не можеле да уживаат во прошетките или возењето велосипед, што влијаело на нивната физичка кондиција и здравјето општо.

Сепак, Лекси и Дени храбро и решително се соочиле со своите проблеми. Одлучиле да се посветат на поздрав начин на живот и да ги променат навиките во исхраната. Почнале да вежбаат, да се хранат правилно, а најважно од сè, си биле меѓусебна поддршка за време на ова предизвикувачко патување.


Нивната трансформација не дошла преку ноќ, туку барала многу труд, дисциплина и трпение. Лекси и Дени заедно работеле на остварување на своите цели и преку ноќ постигнале неверојатни резултати.Денес Лекси и Дени се поздрави, посреќни и полни со енергија. Нивната приказна е потсетник дека е возможно да се победи дебелината и да се оствари подобар и поздрав живот.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk