Хороскопските знаци на првиот состанок: Близнаците не престануваат со зборување, а еве кој е највнимателен

Кармин

25/05/2023

21:36

7.264

Големина на фонт

а а а

Секој хороскопски знак има различен начин на однесување на првиот состанок, а рибите се сметаат за највнимателните. За поединци, првиот состанок може да биде стресен или пак возбудлив, секако полн со исчекување, па така и сите ние сме различни во тие мигови.

Сепак, се верува дека хороскопските знаци изгледаат oтприлика вака:

Овен – Настапува самоуверено, верувајќи дека ќе се случи и втора средба.

Бик – Не открива важни работи за себеси, но затоа чека другата страна да „му ја отвори душата“.


Близнаци – Нервозни, па затоа зборуваат по 200 на час.

Рак – Повлечен и срамежлив, но многу шармантен.

Лав – Размислуваат само на сопствениот изглед

Девица – Потребно им е да се опуштат пред да започнат разговор, па се одлучуваат за чаша алкохол.

Вага – Веднаш покажува колку е духовита и мила


Скорпија – Влегува во приказната со „отворено“ срце

Стрелец – Поставува премногу прашања

Јарец – Остава добар и силен впечаток.


Водолија – Сака да споделува анегдоти од детството

Риби – Кон другата личност се однесуваат со нежност и вниманиеСпонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk