(Фото) Познатите се појавија на најлуксузната венчавка на годината! Милијардерот ја ожени 26 години помладата избраничка

Точка

27/06/2022

21:15

11.601

Големина на фонт

а а а

Британскиот милијардер Ален Хауард ги разменил брачните завети со познатата готвачка Каролина Бајрон на раскошна церемонија во Италија, а оваа венчавка, која се одржала во вилата Олмо на езерото Комо, беше прогласена за настан на деценијата, на која настапи познатата пејачка Лејди Гага.

Очекувано, ѕвездите се облекле ексклузивно и модерно за оваа специјална пригода.


Комбинациите на облека избрани од познатите се совршени за нас обичните смртници, а во галеријата можете да погледнете која од нив оставила најголем впечаток.


Инаку, славната двојка се венчаше во 2020 година, но поради пандемијата на коронавирус која го блокираше светот речиси две години реши да ја остави прославата за подоцна. Во меѓувреме, парот доби и ќерка, која сега наполни една година.


Ова му е втор брак на Хауард, а од првиот брак со сопругата Сабина има четири деца, но тие се разведоа во 2015 година.
Спонзорирани линкови

Маркетинг